Pokročilý

Jakou hudbu byste poslouchali bez elektřiny? Jak byste se podívali na zprávy, film?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Otřela bych vrstvu prachu z kytary, bez zpráv a filmů se obejdu. Na knížku bych si mohla svítit třeba petrolejkou :-)

Další odpovědi:

Zlatý

Poslouchal bych jen živou hudbu v okolí, na filmy bych se nedíval a zprávy bych se občas dozvěděl z novin. A můžu tě ubezpečit, že by mně to nijak neomezilo. Na spoustu věcí bych měl více času.

Stříbrný

pořád tu samou-rock, metal, dechovky, ...
stačili by drby a žádné filmy by nebyly, pouze divadla

Zlatý

Zprovoznil bych hrací strojek po babičce a poslouchal píseň Narodil se Kristus Pán, novinky si vyslechl v hospodě od krajánka, který se tam právě zastavil a kulturně se vyžíval na divadelních představeních místních ochotníků. V létě bychom si pak povídali a zazpívali pod starou lípou uprostřed návsi.....

Zlatý

Dobu bez elektřiny jsem zažil a několik let v ní žil. Než dorazil i na Šumavu plán GOERLO. I v té době existovaly gramofony na kliku ( péro) a elektronkové!! radiopřijímače na
baterie. Říkalo se jim anodové baterie a byla to docela solidní krabice vážící i několik kilo. Dělaly se na napětí 90 nebo 120 V. Ještě bylo třeba připojit tzv žhavicí akumulátor. Což nebylo nic jiného, než menší dnešní akumulátor do auta. Každou sobotu byla někde v okolí vesnická tancovačka kde hrála živá hudba. Lidé se večer scházeli a povídali si historky , hrálo se na harmoniku a zpívalo doma i v hospodě.

Stříbrný

Na kole bych objel pár kamarádů, ale hlavně buď toho s kytarou a nebo druhého s harmonikou, přivezl bych dřevo z lesa, udělal táborák a tam bychom si společně zazpívali písničky, které se dají hrát u ohně.
Na fimy koukat nemusím a zprávy bych si poslech z tranzistoráku, popřípadě druhý den koupil noviny.

Stříbrný

Asi vážnou hudbu,folk,country...Televize by mi asi nechyběla,lidi by měli víc času si spolu povídat.
Doplňuji:
Huxo,rock a metal bez elektriky si nějak nedovedu představit:-)

Stříbrný

Vzhledem k tomu, že TV mám večer spíš jako zvukovou kulisu, asi by mi spíš chybělo radio, na tu zvukovou kulisu jsem zvyklá a když je ticho v bytě, tak mě to znervozňuje. Takže bych si koupila radio na baterie a poslouchala ho

Diskuze k otázce

Zlatý

briketka10

zašla bych do kostela poslechnout si varhany :)

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.