Jakou hráli hudbu v Národním divadle v Praze?

Dělám DÚ a potřebuji zjistit jak se jmenuje hudba kterou hráli když se otevíralo Národní Divalo?
Doplňuji:
To fakt vědět nechci

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

DÚ a soutěže zde neřešíme.

Další odpovědi:

Zlatý

Po opravě následků požáru byla hrána Smetanova Libuše, která byla pro tento účel i zkomponována.

Zlatý

Stříbrný

Hele časem zjistíš, že zde opravdu vládne nechuť řešit něčí domácí úkoly, a já si myslím, že to je správné. Internet není jen Facebook, dá se tam najít spousta věcí, a zrovna tvoje otázka je tak "samořešitelná..." Znáš Wikipedii? Kdybys tam zašla na termín Národní divadlo, tak by ses dověděla i svou odpověď a ta shoduje se s Drapovou, tu Libuši hráli nejen při znovuotevření po požáru, ale i při prvním otevření. Já jsem ti to tu sice napsal, ale fakt by ses na tu Wiki měla stavit a přečíst si to celé, je tam spousta zajímavostí, které by se ti k tomu DÚ možná hodily taky - například že slavná celonárodní sbírka na ND byla sice fajn, ale nebyla zdaleka hlavním zdrojem financování, tím byly dary šlechticů i státní příspěvek. Přestože šlo o stavbu ČESKÉHO NÁRODNÍHO divadla, přispěli i frajeři, kterým to mohlo být ukradeno, a ne málo - rakouskouherský císař a ruský car, mezi jinými.

Pokročilý

Poslyš, já tohle opravdu nechápu. Stačí zadat do googlu "Národní divadlo" a hned v druhém odkazu to najdeš. Je to asi i rychlejší, než psát tu otázku i s vysvětlením sem.
Dá se pochopit, že když se někdo moří s nějakým jiným úkolem, třeba s těžkou rovnicí, těžko najde konkrétní odpověď s pomocí googlu.
V tvém případě ale tohle přece neplatí!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.