Jakou hodnotu má energie získaná ze Slunce? A kolik jste za ni ochotni zaplatit?

Nejlepší odpověď
iwetax

Já byla vždy na tom, že slunce svítí zadarmo.

Další odpovědi
rybíz

Hodnotu má pouze ekologickou. A cena maximálně stejně jako elektřina z elektráren, ale spíše ještě méně. Pouze tolik, aby se za rozumnou dobu výrobci zaplatily náklady + nějaký menší zisk, vždyť výroba elektřiny pak už nic nestojí.

hanulka11

Elektrický výkon je dán celkovou plochou a účinností solárních článků. Při ploše 1 dm² a plném slunečním svitu může dávat článek výkon 1,25 W a to při napětí 0,5 V a proudu 2,5 A. Vyšší napětí se získá sériovým řazením a větší proud paralelním řazením. Panel bývá složen z 33 až 36 křemíkových solárních článků. Nevýhodou je ale vyšší cena proti klasickým zdrojům.

Já nebudu solární energii využívat tak o ceně nepřemýšlím.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Slu­ne%C4%8Dn%C3%AD_e­nergie