bart2000

Jakou hmotnost má měděný drát o objemu 50 cm3? Hustata mědi je přibližně 8960kg/m3. Je výsledek 0,448kg?

Toto není domácí úloha či nějaká soutěž. Je to takové procvičování v takové brožurce. Potřebuji vědět jestli ten výsledek je dobře. Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

Je to dobře.

Další odpovědi
Hamon

Ano, výsledek je správně.

led

K tomuto stačí trocha matematiky. Kubické miery sú trojrozmerný údaj.
Ak 1m=100cm
1m2=?cm2
1m3=?cm3
podľa tohto počítame. Ak 1m3 drôtu má hmotnosť 8960kg, potom 50cm3 drôtu má ?kg

Kelt

Je to OK. Převeď si na vhodné jednotky.