Tom20

Jakou historii má rudá pěticípá hvězda?Je to opravdu jen symbol komunismu?Díky

Prosím,nedávejte sem odkaz na wikipedii a info z ní.Díky

Nejlepší odpověď
manon

Ta slávistická, obrácená hrotem dolů, má jiný význam:
Červená barva je symbolem srdce, které vkládají hráči do svých zápasů.
Červená pěticípá hvězda hrotem dolu představuje stále novou naději povznášející mysl a sílící ducha i v obdobích nezdaru a neúspěchu.

Další odpovědi
annas

Červená pěticípá hvězda (★), je důležitý ideologický a náboženský symbol, který se používá pro různé účely, jako jsou: státní znaky , vlajky památky , ozdoby a loga .
Rudá hvězda se stala symbolem Sovětského svazu, také symbolem socialismus a komunismu v širším slova smyslu.

V bývalé Jugoslávii se červená hvězda nepovažovala za komunistický symbol, stejně jako srp a kladivo, ale jako symbol odporu proti fašistické a nacistické okupaci a jako etnický symbol. Červenou hvězdu nosili Titovi přívrženci jako identifikační symbol, bez ohledu na jejich pohled na svět, a to včetně lidí s náboženským myšlením.

Další informace najdete v odkazu. Domnívám se, že není nutné kopírovat celé stránky ze zdroje.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en|cs&u=http://­en.wikipedia.or­g/wiki/Red_star&­ei=ylubUMH-H6GE4ATzzoCACQ

BANAN93

myslím že sem někde zaslechl že to jsou ty státy – Rusko,Čína,Ku­ba,Severní korea, a asi Vietnam

www

A jak tedy chceš mít dokladovány naše odpovědi (jejich správnost) ? Navíc- Wiki ví většinu, čerpá z encyklopedií, odborných studií ap..

anonym

A odkaz na zdejší otázku, jíž planě opakuješ ti můžeme dát? – Tak se jukni do zdroje a neporušuj kodex (jsi tu jako řadový uživatel, tak bys neměl diktovat ostatním a raději po roce respektovat pravidla).
„Kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat“. (George Santayana)
Odkazy jsou právě pro ty nešiky, co si sami nedokáží dohledat. Je přece nesmyslné zbůhdarma opisovat něco, co už je jinde profesionálně vypsáno.
Rudá hvězda
Rudá pěticípá hvězda je dalším ze symbolů, se kterými se ztotožňuje komunismus. Má symbolizovat pět prstů ruky dělníka, ale též i pět kontinentů, jimž má komunistický systém vládnout, nebo také spojení dělníků, rolníků, vojáků, mládeže a pracující inteligence.
Symbol Rudé armády představovala rudá hvězda a zkřížený srp a kladivo Rudé hvězdy se poprvé spojily s komu-nisty v časech Občanské války v Rusku; později rudá hvězda symbolizovala Rudou a Sovětskou armádu. Stejně jako rudou vlajkou SSSR i rudou hvězdou byly ovlivněny mnohé státní symboly v některých zemích; objevila se na velké většině státních znaků socialistických států i na některých jejich vlajkách (např. Jugoslávie a její svazové republiky). V 90. letech její užívání postupně, stejně jako u symbolů ostatních, kleslo a v některých zemích je její zobrazení dokonce zakázáno zákonem (Maďarsko).
Právní regulace
Senátoři Martin Mejstřík, Richard Sequens, Josef Novotný, Jan Horník a Jaromír Štětina předložili 27. července 2007 návrh novely trestního zákona, která měla výslovně zakázat propagaci komunistického hnutí i komunistických symbolů; 26. března 2008 byl návrh senátem zamítnut.
Užívání symbolů komunismu je výslovně trestné mj. v Maďarsku či v Polsku.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­munistick%C3%A1_sym­bolika