vivatis2

Jakou funkci v těle má děložní čípek?

Nejlepší odpověď
Lenjička

Děložní čípek je mezi pochvou a dělohou. Je pokryt hlenem, který zabraňuje bakteriím z pochvy přecházet do dělohy. Ty bakterie jsou tam i když je žena čistá a zdravá, vytváří totiž speciální prostředí pochvy. Prostředí dělohy je také specifické, a proto by se neměly míchat.
Čípek taky slouží jako děložní svěrač. Pokud je žena těhotná, musí mít zdravý čípek, aby děťátko nemohlo „vypadnout“ 🙂 V pravou chvíli se pak dilatuje (uvolní, rozevře) a děťátko může vyjít ven.

Další odpovědi
iceT

http://www.kli­nikazdravi.cz/sty­le=print/clan­ky/delozni-cipek-a-co-o-nem-vime-/