Prdlínn

Jakou funkci mají barevné lístky kališní?

Dobrý den dostala jsem otázku jakou funkci mají barevné lístky kališní mohli by ste mi poradit?DĚKUJI

Odpovědi
panenka

Hlavní funkcí květu je vytvářet semena a tak zachovávat rostlinný druh!! Díky tomu, že se u rostlin vyvinul květ se kvetoucí rostliny staly … z lístků stejného tvaru a barvy mají tzv. Okvětí (tulipán). … Kališní = Obvykle zelené a tvoří Kalich. Více zde v odkaze

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­lich_%28%C4%8D%C3%A1st_k­v%C4%9Btu%29