Fasther

Jakou formu spolupráce zvolit pro jednorázový výdělek?

Jsem student, u jednoho zaměstnavatele mám podepsané prohlášení a dohodu o provedení práce. Nyní budu mít jednorázovou práci – na delší dobu ale bude se jednat o vytvoření jedné věci – finální odměna nejspíše přes 100 000 Kč. Došli jsme k závěru, že nejvýhodnější z daňového hlediska bude smlouva o dílo. Máte lepší nápad? Jak je to se zdaněním? Příjem pouze oznámím zaměstnavateli kde mám podepsané prohlášení nebo jaká je pro mě nejlepší možnost „optimalizace“? Dí­ky!

Odpovědi
ivzez

Musel byste napsat, oč jde.
Takhle se nedá říct, zda je smlouva o dílo vůbec vhodná.

Pokud by šlo o práci, byla by na místě spíše některá dohoda
nebo pracovní smlouva na dobu určitou.

A pozor na to, že nesmíte konkurovat svému zaměstnavateli.

Monikas

Smlouva o dílo je asi nejlepší řešení, ale stejně by se to raději chtělo poradit s účetním. Malá jednorázová konzultace nebude drahá.