jandmil

Jakou formu smlouvy zvolit a jak na daně?

Jsem členem Společenství vlastníků bytových jednotek. Členů je celkem 8, vedeme jednoduché účetnictví. Dodnes nám jej zpracovávala agentura, které jsme to pro naši nespokojenost odebrali. Já jsem ochoten to dělat, členové jsou ochotni mi dávat 6000 Kč za rok.
Děkuji za radu.

Odpovědi
Jambalaya

Doporučuji smlouvu o zpracování účetnictví, případně smlouvu o dílo.
Pokud nejste účetní, lze tuto činnost kvalifikovat jako příležitostný příjem dle §10 ZDP, který je od daně z příjmu do Kč 20.000,–- osvobozen.