Jakou formu odkazu na netu na diskutující používáte? (A které byste preferovali či doporučovali pro obecné užití?)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

ad

Nejčastěji ad, protože po této předložce se mně snadněji používá tvar 1. pád.

Další odpovědi
barnajka

jiné, které?

Většinou diskutující osobu oslovím přímo, jejím nickem. A pokud to jde, tak vyskloňovaným :)

Čili:
*žádný AD Dr.Axl
*žádný PRO Dr.Axl(-a)
*žádný TO Dr.Axl
*žádný FOR Dr.Axl
*žádný K Dr.Axlovi

Nýbrž:
DR.AXLE, k tomu co jsi v diskuzi říkal… ;)

Andělé

jiné, které?

Jako Baranajka…Dr.Axle…

anonym

jiné, které?

… srozumitelné pro VŠECHNY !

samicek333

jiné, které?

Nějakou sliušnou, aby ostatní pochopili a aby je to třeba neurazilo

anonym

pro

anonym

Protože forma ankety umožňuje vložit otázku jen o 120 znacích a nechtěl jsem využít metodu SMS (bez mezer mezi slovy), (jako třeba fcoop v sousední anketě), vkládám dovětek totu formou.
S povděkem kvituji fakt, že místo pravidelné a otřepané nedělní otázky na oběd apod. se dnes objevila otázka na filozofa blízkého našemu vnímání, na oslavu vkládám už pár týdnů chystanou otázku, kde jsem doufal, že ještě naleznu nějaké odkazy. Když ale ani lišta, ani netiketa a dokonce všemocný google nepomohly, obracím se tímto na erudovanou komunitu Odpovědí v pevné víře, že se společně něčeho dopídíme.

anonym

V liště byl jen tento jediný odkaz:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamenaji-pismena-ad-kdyz

anonym

Tykání se tu už řešilo postupně 4×, tak snad se podaří nalézt i buď nějaký univerzální kompromis přijatelný pro všechny anebo se alespoň kodifikuje naprostá svoboda, ať každý volí, jak mu to osobně vyhovuje.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tykani-vykani
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tykani-nebo-vykani
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-to-tady-s-oslovovanim-tykat-nebo-vykat
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/preferujete-na-webu-vykani-nebo-tykani

anonym

ad barnajka (a po ní i andělé), vnímám, že se řídíte jazykovým citem, jenže zapomínáte na 2 věci, jednak jsou nicky, knimž se těžko, tvoří přípony (např www), ale hlavně nick je elektronický řetězec znaků, který je neměnný a tudíž i nesklonný, protože vyhledávače by pak nicky buď vůbec nenašly anebo dokonce zaměňovaly, – viz základy počítačové gramotnosti. Nick není občanské jméno, ale jedinečný znak pro uživatele, i když to snadno svádí k záměně.

annas

Také jsem se domnívala, že se nick skloňuje, ale našla jsem na netu, že nick není slovo v pravém slova smyslu, ale jen souhrn znaků. Proto by se měl užívat stále v původním tvaru, i když se nám to z hlediska češtiny příliš nelíbí.

Andělé

Děkuji za poučení,přiznám se,že jsem to nevěděla. Budu používat nick bez sklonování 🙂