sowa

Jakou folii použít k odizolování stropu ?

Na chalupě jsme strhli strop a udělali palubkový.Chceme použít izlaci ORSIL.Jakou folii mám dát mezi palubky a izolaci, a dává se folie i na povrch té izolace ? Vím, že izolace se dává do roštu a přikryje prkenou podlahou. Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Drap

Doporučoval bych třeba tuto. Pokud není zateplená půda a strop je pod půdou, taj by i neuškodilo nahoru na orsil použít paropropustnou­ folii

Další odpovědi
zzzzz

U izolace a zateplení, záleží na spoustě faktorů, jako je vlhkost, pravidelnost větrání, zda je stavba izolovaná od spodní vlhkosti nebo zda má plastové okna. Špatně zvolená izolace, může přivodit plíseň.
Také zateplujeme podkroví sami. Zavolali jsme si tři firmy a nechali si to od nich podrobně navrhnout nacenit, (bylo to zdarma), ze tří návrhů jsme vybrali to na čem se stavaři shodli, a podle toho si to zateplíme sami. Všechny tři firmy měřili vlhkost objektu.

cukrar

Paní šikovná kolegyně,

Dolů na teplou stranu použijete parotěsnou foli, nejlépe Jutafol AL 150(170), kvalitně slepenou a přilepenou ke stěnám. Asi tak, jako kdybyste obrátli barák, tak z folie bude bazen.
Na tepelnou izolaci na studené straně, tedy na půdě můžete volně položit difuzní kontaktní membránu (folii), třeba Jutadach 95, 115, 135.
Budete na půdě chodit?