Bronzový

Jakou dobu si mohou banky na bankovní převod mezi dvěma bankami v ČR?

Dříve to bylo max 3 dny. Před nedávnem říkali ve zprvávách že po novu je to max. 24h, ale za to banky nemusí požadavky vyřizovat v nepracovní dny.

Moje dřívější praxe po té avizované změně byla do 24h, někdy dokonce už za pár hodin.

Teď jsem měl ale platbu mezi ČS a KB a byly to dva dny a prodejce ještě platbu neobdržel. Číslo účtu jsme ověřovali.
Doplňuji:
Otázka je sice "Jakou dobu si mohou banky (nechat) na bankovní převod mezi dvěma bankami v ČR?" ale budiž :) (naštěstí mám doubrou náladu :D) v úterý večer.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kdy jsi provedl převod? Těžko ti říct bez tohoto údaje.

Další odpovědi:

Zlatý

stále se jedná o tři pracovní dny. Pokud jste platbu provedl v úterý večer a prodejce umí počítat, jue mu jasné, že to přijde v pondělí (v pátek pracovní den nebyl).

Bronzový

Ty tři pracovní dny jsou pravda. Úterý večer není moc přesný údaj, viz podmínky pro přímé bankovnictví KB:
Pro určení data splatnosti Příkazů k úhradě v Kč nebo Příkazů k úhradě v cizí měně, pokud se nejedná o Příkazy s dopřednou splatností, platí následující pravidla:
Při zadání Příkazu v Obchodní den do 20:30 hodin je datum splatnosti Příkazu shodné s datem jeho zadání.
ƒ Při zadání Příkazu v Obchodní den po 20:30hodin je datum splatnosti Příkazu shodné s datem následujícího Obchodního dne.
ƒ Při zadání Příkazu mimo Obchodní den je datum splatnosti Příkazu shodné s datem následujícího Obchodního dne.
Předpokládám, že platba byla podávána přes internet. Pokud jindy chodí platby dříve, je to proto, že to systém většinou umožňuje, banky mají v podmínkách 3 dny, aby se jistily pro případ přetížení systémů, což je o vánocích pravděpodobné.

Diskuze k otázce

Bronzový

GangstaHelper

Peníze mu už došly a byla to ode mě lenost se rovnou ptát tady. Nikdo z Vás neměl pravdu, 3 dny už nejsou pravdou.

http://www.mesec.cz/…

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.