GangstaHelper

Jakou dobu si mohou banky na bankovní převod mezi dvěma bankami v ČR?

Dříve to bylo max 3 dny. Před nedávnem říkali ve zprvávách že po novu je to max. 24h, ale za to banky nemusí požadavky vyřizovat v nepracovní dny.

Moje dřívější praxe po té avizované změně byla do 24h, někdy dokonce už za pár hodin.

Teď jsem měl ale platbu mezi ČS a KB a byly to dva dny a prodejce ještě platbu neobdržel. Číslo účtu jsme ověřovali.
Doplňuji:
Otázka je sice „Jakou dobu si mohou banky (nechat) na bankovní převod mezi dvěma bankami v ČR?“ ale budiž :) (naštěstí mám doubrou náladu :D) v úterý večer.

Nejlepší odpověď
anonym

Kdy jsi provedl převod? Těžko ti říct bez tohoto údaje.

Další odpovědi
quentos

stále se jedná o tři pracovní dny. Pokud jste platbu provedl v úterý večer a prodejce umí počítat, jue mu jasné, že to přijde v pondělí (v pátek pracovní den nebyl).

Radak

Ty tři pracovní dny jsou pravda. Úterý večer není moc přesný údaj, viz podmínky pro přímé bankovnictví KB:
Pro určení data splatnosti Příkazů k úhradě v Kč nebo Příkazů k úhradě v cizí měně, pokud se nejedná o Příkazy s dopřednou splatností, platí následující pravidla:
Při zadání Příkazu v Obchodní den do 20:30 hodin je datum splatnosti Příkazu shodné s datem jeho zadání.
ƒ Při zadání Příkazu v Obchodní den po 20:30hodin je datum splatnosti Příkazu shodné s datem následujícího Obchodního dne.
ƒ Při zadání Příkazu mimo Obchodní den je datum splatnosti Příkazu shodné s datem následujícího Obchodního dne.
Předpokládám, že platba byla podávána přes internet. Pokud jindy chodí platby dříve, je to proto, že to systém většinou umožňuje, banky mají v podmínkách 3 dny, aby se jistily pro případ přetížení systémů, což je o vánocích pravděpodobné.

GangstaHelper

Peníze mu už došly a byla to ode mě lenost se rovnou ptát tady. Nikdo z Vás neměl pravdu, 3 dny už nejsou pravdou.

http://www.me­sec.cz/clanky/rychlej­si-bankovni-prevody-odpovednost-karty/