barunka4202

Jakou dobu před Halloweenem si mám koupit OKRASNOU dýni na vyřezávání?

Chtěla bych si jí vyřezat už teď, ale bojím se, aby mi neshnila. :(
Záleží také na tom, jaká je to odrůda:

Odpovědi
da ny

Snad alespoň nějaká rada: :) – vlastní zkušenosti nemám.
"Jak prodloužit životnost vyřezané dýně?

Rychlé vysušování, ke kterému přispívá svíčka uvnitř, ubírá dýním na kráse hned druhý den.
Pokud si je chcete uchovat déle, namočte je na několik hodin do vody.
Další metodou je ihned po vydlabání a vyřezání potřít všechny řezné plochy vazelínou, která brání dehydrataci a dýni na chvilku „zakonzervuje“ . Hodí se, pokud si dýně chcete připravit trochu v předstihu. "
zdroj: http://www.ire­ceptar.cz/zaji­mavosti/jak-vyrezat-dyni-na-halloween/