BurTon

Jakou dobu před 18tými narozeninami můžu dělat autoškolu na auto?

Nejlepší odpověď
Kric.ouwner

Od 15 fakt né :DD , normálně ti to dovolí od 17 Let , jelikož závěrečky musíš dělat po dovršení plnoletosti , a řidičák ( závěrečky ) musíš udělat ve lhůtě 6 měsíců od podání žádosti na závěrečné zkoušky takže nejdřív můžeš jít do autoškoly v 17,5 letech dřív ti to autoškola ani zákony nedovolí 😉…

Další odpovědi
kropitko

zákon č.247/2000 Sb.

  1. výcvik lze zahájit nejdřívě 18 měsíců před dovršením věku pro danou skupinu řidičského oprávnění (ŘO), jinými slovy od začátku výcviku k jeho ukončení nesmí uplynout více jak 18 měsíců
  2. ke dni ukončení výcviku musí být dosaženo předepsaného věku pro danou skupinu ŘO
  3. zkouška se může konat až po oficiálním ukončení výcviku, tj.po splnění učební osnovy, tj. pokud se nejedná o „rozšiřovačku“ tak po 13 odjetých hodinách,,,,,

atd,,,

anonym

V dnešní době to nevím, ale když jsem dělal řidičák já, tak to mohlo být v takovou dobu, aby ti bylo v den zkoušek 18 let.

Drap

Od 15-ti , s tím, že celý řidičák dostaneš až v osumnácti. A taky s tím musí souhlasit autoškola.