Jakou dobu bude padat těleso o hmotnosti 65kg volným pádem z výšky 140m?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jedná se o volný pád.
Nevím jestli je to chyták nebo to nevíte, ale na hmotnosti tělesa vůbec nezáleží !!!

s= 1/2 . g.t na druhou
s = dráha ( 140 m )
g = gravitační zrychlení Země 9,81 m/s2
t = čas pádu

Dosadím- li tyto hodnoty do uvedeného vzorce
dostanu že t = 5,34 sec

Takže těleso jakékoliv!! hmotnosti bude na Zemi( jako planety) padat z výšky 140 m 5,34 sec a při dopadu na zem bude mít rychlost 49m/sek to jest cca 176 km/hod.

Vypočtené hodnoty platí pro pád ve vakuu. Ve skutečnosti bude čas delší a rychlost menší neboť se uplatní odpor vzduchu.
Doplňuji:
Pokud tomu někdo nevěří tak zde : Hned první odstavec „pohybové rovnice“.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vol­n%C3%BD_p%C3%A1d#P­.C3.A1d_z_kli­du

Další odpovědi
chudst

tuCZek: ale me by to taky zajimalo. Ja vyzkousel X vzorecku, nez jsem si uvedomil, ze jsem je uz po tech letech zapomnel XD (V letadle jsem si snazil na pytliku pro zvraceni vypocitat, za jak dlouho bych dopadnul do oceanu, kdyzbych v 11 kilometrech vyskocil bez padaku z letadla; pohyb letadla neuvazuji a vazim 75kg.) Neprisel jsem na to, „odhadnul“ (= tipnul) jsem to na 10 minut, takze pokud nekdo doda vzorce, budu tez vdecny :)

tuCZek

jen chvilku :)
nepodváděj a úkoly si piš sám