Jakou DNA bude mít dítě?

Zdravá žena daruje své vajíčko. Toto je oplodněno a vloženo do dělohy ženě, která plod donosí a porodí. Má dítě DNA dárkyně, nebo obdarované matky, která vlastně embryo vyživovala svou krví, takže jeho DNA třeba mohla (nebo nemohla)ovlivnit?
Doplňuji:
Chápu, že část DNA získá od otce, část od dárkyně, ale jde mi o to, jestli získá něco i od ženy, která je nosila a porodila. Když zaměnili děti v Třebíči, tak z jejich DNA zjistili kdo je otec a kdo matka. Co by asi zjistili v případě um. oplodnění? Která by byla označena za matku?

Nejlepší odpověď
Lucimia

Hlavní genetický materiál bude mít od dárkyně. Jinak ale nebude samozřejmě zcela totožné s dárkyní, protože každý jedinec má specifické jedinečné DNA.
Doplňuji:
Tak tohle sice nevím jistě, ale řekla bych, že žádný genetický materiál od matky příjemkyně, dítě mít nemůže.
Ohledně té aféry z Třebíče, museli by děti identifikovat pouze z genetického materiálu obou otců.

Další odpovědi
Greneia

Nějakým způsobem mohla plod svým DNA ovlivnit žena, která jej nosí, ale hlavní DNA bude mít od dané dárkyně.

vyneve

ovlivňování DNA dítěte matkou nedochází. je to nemožné už z toho důvodu, že by musela ovlivnit všechny buňky miminka a to je v podstatě nemožné.

takže je to 50%dárkyně, 50% tatínek.

čím ho může nositelka ovlivnit je špatné prostředí v děloze (a tím zpomalit vývoj v děloze..nebo naopak urychlit výbornými podmínkami…ale to je jako každá jiná matka)

ReHu

DNA bude mít svije. Tj, ani dárkyně, ani nositelky.
DNA je jedinečné a má ho vždy jen a pouze ten jeden člověk.