Jakou dividendovou politiku podle Vašeho názoru upřednostňují uzavřené investiční fondy? Vysvětlete proč.

Odpovědi
kazisvět

Osobně odhaduji, že uzavřené investiční fondy spíše preferují dividendy nevyplácet, ale raději je reinvestovat. Tím se zvýší majetek fondu a zisk správce fondu.
U otevřených fondů může být větší tendence k výplatě dividend, protože tím přílákají další kupující nových podílů.
Je to jen můj osobní názor, průzkum na toto téma jsem naviděl.