Jirka R

Jakou dezinfekci použít na nádobí (smalt, porcelán) ve kterém byla plíseň (černá) ?

Nejlepší odpověď
anonym

Savo naprosto postačí.

Další odpovědi
mosoj

Chlorňan sodný což je také SAVO.

Dochy

Nejsem si jist, jestli to s tou hygienou nepřeháníte. Umýt a panikáři vyvařit by mělo stačit. Osobně bych se savem do kuchyně nešel.

Tom20

Nebo soda s octem,prý to také jde.

malinak812

Na toto bych asi zvolil to zmiňované savo. Myslím si, že to bude největší jistota. Teoreticky by se dala použít asi i nějaká protiplísňová dezinfekce na povrchy například do koupelen, kuchyní atd. Tak jako tak, než se nádobí zase začne používat, určitě bude potřeba ho několikrát pořádně umýt. Jinak by to mohl být hazard.