Elvira

Jakou čističku vzduchu si vybrat? Poradíte z vlastní zkušenosti?

Mám dvě děti a u obou se začaly projevovat příznaky alergie. Slyšela jsem, že by mohla pomoci čistička, ale prodává se jich tolik a každý doporučuje pouze tu svou, zajímají mě objektivní názory a zkušenosti. Díky:o)

Odpovědi
Terýsek

Řeším podobný problém a při pátrání po netu jsem narazila na zajímavý web, kde jsou pro nákup čističky vzduchu docela podrobné informace, myslím že by se ti to mohlo hodit. Za nějakou osobní zkušenost bych ale byla taky ráda.

Zdroj: www.porovnani-cisticek.cz

dědapetr

Čistička vzduchu může škodit.napřed si přečtěte tento článek.Pak se rozhodnete.

Zdroj: http://www.osel­.cz/index.php?cla­nek=1929

Gába

Já myslím, že s tím ozonem to nebude tak horký, mrkněte na články: http://www.se­oclanky.cz/au­to-moto/1277-ozon-skodi-nebo-slouzi.html nebo: http://aktual­ne.centrum.cz/cla­nek.phtml?id=26­7583

P.T.

Výborné reference jsem slyšel na čističky vzduchu od firmy Sharp. Tyto čističky fungují s tzv. Plasmaclustery (generátor iontů), což jsou částice, které na sebe vážou alergeny, pachy, bakterie apod. Sharp je dokonce montuje i do některých svých chladniček. Některé umějí i zvlhčovat + mají HEPA filtr. Více v odkazu:

Zdroj: http://www.shar­p.eu/cps/rde/xc­hg/cz/hs.xsl/-/html/cisticky-vzduchu-plasmacluster.htm

Danna1

Dobrý den, vybrat si čističku vzduchu opravdu není jednoduché. Důležité je vědět proč a kam ji pořizujete, kolik jste ochotná do ní investovat. Máte pravdu, že orientovat se v technickým specifikacích není pro laika snadné, zvlášť když si výrobci či prodejci upravují parametry podle svého. Co se týká vhodnosti čističky pro alergiky, obecně ji určitě lze doporučit, u některých alergenů je účinnější, u jiných méně. Pokud byste potřebovala s výběrem poradit, rádi vám pomůžeme. Pokud budete mít zájem, zavolejte na 541 212 450, nebo 602 813 222. Do odkazu vlkádám článek, který by mohl také trochu pomoci. Dana Štěpánková, ProAlergiky.cz

Zdroj: http://www.pro­alergiky.cz/ak­tuality/126.html

Lukáš1980

Dlouho jsme hledali, jakou čističku vzduchu si pořídíme.
Pročítali jsme s manželkou různé recenze a diskuse na internetu a nakonec jsme se rozhodli pro čističku vzduchu značky Sinclair SP-300A. Čističku jsme zakoupili v tomto e-shopu
http://www.chytry-obchod.cz/cisticka-vzduchu-SINCLAIR-SP-300A
který nám byl doporučen naším kamarádem.
Kamarád si v tomto e-shopu zakoupil už druhou čističku a byl s jejich přístupem moc spokojen.
Čističku máme umístěnou trvale v jedné místnosti a zde se snížila o hodně prašnost. Občas ji přemístíme na několik hodin na chodbu a je to znát, že i tady je prachu o hodně méně.
Většinou používáme automatický režim čištění a to stačí, protože se čistička zapíná podle potřeby a nemusíme se o ni vůbec starat.
Máme ji asi půl roku a můžeme jen doporučit.

Lukáš

Michal Flot

Máme alergického syna a stáli jsme před podobným rozhodnutím, zda koupit čističku vzduchu či ne. Nakonec jsem cca 2 měsíce řešili od koho jí koupit až jsme dostali doporučení na firmu LUX, kde jsme narazili na čističku vzduchu Aeroguard. Tyhle čističky jsou i na dětské onkologii v FN Motol a proto jsme se rozhodli koupit právě od téhle firmy a dodnes nelitujeme. Za nás můžeme pouze doporučit.