SanJay .

Jakou činností (krom čtení) se dá zvýšit inteligence a jakou naopak snížit?

Nejlepší odpověď
arygnoc

samotné čítanie inteligenciu nezvýši.
treba okrem iného text aj pochopiť, vedieť získané znalosti použiť v súvislosti s inými znalosťami a pod.
mozog treba trénovať, a to nie iba jednostrane (napr. učením sa), ale aj logickým myslením (napr. rôzne rébusy), pamäť (krátkodobú i dlhodobú), schopnosť vyvodiť záver z premís (či iných poznatkov), …

znižovanie inteligencie či schopnosti rozumne myslieť je zvyčajne spôsobené chorobou (napr. narkomániou, závislosťou na omamných látkach včítane alkoholu [pozor, nikotín nie je omamná látka!]), prípadne fyzickým poškodením a jeho degradáciou vekom.

príčin a spôsobov, ako inteligenciu zvyšovať/znižovať je mnoho, spomenul som len tie najzákladnejšie a najbežnejšie.

😉

Další odpovědi
lexx

nijak…je to vrozená vlastnost, vůl zůstane volem a génius géniem asi tak…