TheMyss

Jakou cestou nejsnadněji získat draslík?

Jesli nějak nejde vyextrahovat z něčeho…

Nechci s nic kupovat v E-shopu!!!

Doplňuji:
Nejsem žádný terorista, draslík potřebuju sice na bombu, ale čistě k mírovým účelům!!!

P.S:¨. Asi si ho koupím v lékárně

Nejlepší odpověď
cochee

Vyrobit podomácku draslík není vůbec nic jednoduchého pro jeho reaktivnost, nedokážeš-li při výrobě (jichž je více metod, ale relativně nejjednodušší by asi byla elektrolýza roztaveného hydroxidu draselného) zabránit styku s vzdušným kyslíkem či dokonce vzdušnou vlhkostí, stejně ti shoří nebo dokonce může explodovat. Nemáš -li alespoň středně dobré znalosti chemie (což zřejmě nemáš, když se na výrobu draslíku ptáš) a vhodnou laboratorní výbavu, vůbec se do draslíku nepouštěj.

Další odpovědi
arygnoc

domácu výrobu neodporúčam.
veľmi nebezpečná látka.

draselné soli sa používajú pre výrobu výbušnín, takže i s ich získaním by mohol byť problém – a týmto sa váš dotaz stáva podozrivý (nechcete nič legálne kupovať)..
Doplňuji:
bomba k mierovým účelom?
veď to tvrdil aj hitler – povedie vojnu pre vytvorenie priestoru a mieru pre germánov.

pokiaľ chcete previesť akýkoľvek výbuch – i ten „mierový“ (demolácia?, ťažba?, lov rýb?), pochybujem, že uniknete pozornosti polícii. treba si uvedomiť, že všetky látky (chemikálie) i technické komponenty nutné k výrobe bomby (napr. rozbuška či iniciátor) sú viac-menej monitorované.

a keď kúpite 2 tony draslíka (ako tabliet, lebo skutočný obsah v nich je v rádu mg) v lekárni, pozornosti sa tiež nevyhnete.

Kelt

Draslík se nachází většinou v podobě rozpustných solí, získat se dá redukcí kovu, který je v Beketově řadě před ním, nebo elektrolýzou
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Be­ketovova_řada_ko­vů
Je vidět, že na přípravu drasíku, je třeba lithium, rubidium, nebo cesium, které se dají sehnat obtížněji než draslík. Přírodní zákony nelze porušit, ani podplatit.

MK44

Asi jsi nepochopil mou odpověď :
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-muze-clovek-sehnat-vetsi-mnozstvi-drasliku-cesia-nebo-rubidia

Zkus se nad ní zamyslet.

knedlik123

No to bych si taky o tobe ani nemyslel,ze bys ted jeste napsal,ze uz ti chybi jen tuna drasliku a pak uz mas podminovane cele mesto, nepotrebujes jeste nejake rozbusky ? A co takhle pouzit semtex ? A proc mas tvoje foto jen v konturach, dej si opravdove.

pusinka50

Cestou vhodných potravin:

http://www.ka­loricketabulky­.cz/mineralni-latky/draslik/

zjentek

Draslík (chemická značka K, latinsky Kalium) je důležitým prvkem z řady alkalických kovů, hojně zastoupený v zemské kůře, mořské vodě i živých organizmech :o

mosoj

Draslík se průmyslově vyrábí elektrolýzou chloridu draselného nebo hydroxidu draselného.
Chlorid draselný se v přírodě vyskytuje jako minerál sylvín a hydroxid draselný se také vyrábí elektrolýzou chloridu draselného.

Draslík neexploduje, ale reaguje s vodou za vzniku vodíku a ten se vzduchem exploduje. Reakce je silně exotermická takže k dojde k samovznícení uvolněným teplem. Draslík stejně jako sodík se uchovává ponořen do petroleje.
Doplňuji:
Dusičňan draselný je dobré hnojivo a součást černého střelného prachu.

anonym

Divný dotaz, pokud to není pro léčbu, draslík je důležitý pro tělo.
-
Z dostupných zdrojů, drogerie, lze získat různé možnosti, od pšouknutí až po explozivní hoření.