Avatar uživatele
Pokročilý

Jakou částku si odečte invalidní důchodce od základu daně?

Jde o to, že pokud osoba pobírající plný ID pronajímá nemovistost ze které jí plyne příjem např. 48 000 Kč musí samozřejmě podat daňové přiznání. Kolik ale výsledně zaplatí na dani? Platí že od základu daně odečte 38 000 ročně na poplatníka a pak ještě 14280podle § 15 d) zákona o dani z příjmu, nebo jen jednu z těchto částek, či ani jednu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Od státu nedostanete nic. Tedy pokud jste neplatil zálohy.
ale pokud vezmu vaše čísla za správná, tak nebudete platit žádnou daň. Odečtete oboje, případně ještě další slevy-životní pojištění, úlevu na děti manželku apod.
Jen pokud byste platil zálohu, tak vám to co jste platil vrátí.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zajímavé. Když si odečte obě částky, dostane od státu rozdíl? Tedy jakousi mínusovou daň nebo daň naruby?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.