jjj123456789

Jakou by podle vás měla KSČ podporu po druhé světové válce, kdyby lidé věděli, jak to dopadne?

Nejlepší odpověď
vertigo

S jakou chutí by se dítě připláclo na kamna, kdyby vědělo jak to pálí?

Další odpovědi
NikkiHeat

A víš že za takových 70 let to budou říkat lidé o nás. Budou si pokládat otázku:

Jaké by podle vás mělo OBČANSKÉ FORUM podporu po roce 1989, kdyby lidé věděli jak to dopadne?

No a my blbci co jsme zvonili klíči, se budem obracet v hrobě.
Doplňuji:
Jen mezi řádky nastíňuji jak je jednoduché kritizovat nebo poučovat zpětně. Ale musíš si uvědomit jaká asi mohla být situace po válce a stejně tak si musíš vžít do situace jakoby to byla přítomnost. Podívej se co tvoříš......myslíš že tvé potomstvo bude hrdé?
No vidíš…a taky si myslíš jak to neděláš dobře )))

mosoj

A jak to dopadlo nyní ?

anonym

Kdyby sami komunisté (voliči, ne papaláši) věděli – nebo aspoň tušili, kam jejich vláda vyústí, dali by si jednou rukou přes ústa a pak by si obě nechali zlomit (aby neměli čím vhodit lístek do urny). Možná by si nechali zlomit i nohy – aby k volbám vůbec nemuseli…
___
Kdyby totalitní strany předem přiznaly, k čemu jejich režim povede, nikdy by se k mocenským pozicím nedopracovaly.

Questman

Těžko říct

anonym

A já ti odpovím otázku.Kdyby lidi v Německu věděli kam dovede Hitler Německo, myslíš, že by ho volili?Miliony mrtvých Němců ve válce a utrpení Němců, kteří s ním nesouhlasili (ne všichni Němci byli zapálení nacisté).
KSČ neměla tolik mrtvých občanů České republiky co pořídil zlikvidovat Hitler německý občanů ve válce.
Když se chceš ptát, tak se ptej také na souvislosti, proč tady zvítězila KSČ.Nebýt Hitlera a války, tak by nebyla válka, válku by nevyhrála Sovětská armáda a Stalin by si nepřivlastnil půl Evropy a tím pádem by tady ani nezvítězili komunisti (protože tenkrát byli zvoleni legálně ve volbách), protože je lidi volili, že viděli kdo nás osvobodil (západní mocnosti zradili v r.1938) a obyčejní lidi chtěli jinačí uspořádání (dělníci ve fabrikách, děvečky, čeledíni atd.) protože viděli jak je kapitalisti dřou z kůže.

Mirdas

Veškeré okolnosti v té době vedli k tomu co se potom bohužel stalo.
Podpora šla z Moskvy, respektíve veškeré příkazy ( diktát ) a tak na názoru lidí ani moc tak ani nezáleželo, jen snad v tom smyslu že to nepřeskočilo v další ozbrojený konflikt.

led

Keby ľudia v tej dobe vedeli,
ako budú žiť ich potomci dnes…
keby, keby, boli by sme v nebi.
Boli by skríkli Nie! agresorom
zo Západu, ešte dôraznejšie
by sa zomkli v jeden šík
a budovali krajší zajtrajšok.
Kupředu levá, zpátky ni krok…

Doplňuji:
Keby Gottwald, práve vrátivší sa z Hradu vedel,
kam povedú jeho slová…
Keby Chruščov bez topanky vedel,
čo spôsobí jeho bota vo svete…
Keby ráno nezobudili by nás
tanky s bielym pásom na železe…
Keby bezdomovec vedel…
akými kľúčami by štrngal?
keby…
ale čo bolo, bolo,
život ide ďalej.