zjentek

Jakou by pes měl mít teplotu a jak ji nejlépe změřit?

Můžu IR teploměrem zamířit přímo na tlamu?

Ad Drap- no tak to je dost „rozstřel“.
Neví k tomu někdo něco podrobněji? Teplota je dle rasy? Nebo jak je to? Na kterých částech feny mohu s IR teploměrem měřit?

Odpovědi
Drap

U psa se teplota měří rektálně, nebo ušním teploměrem v uchu. Uvádí se , že běžná teplota u psa je 38 – 41stupňú/ některé zdroje uvádějí 37,5 –39/ Faktem zůstává, že pokud teplota dosáhne 42 stupňů je třeba neprodleně vyhledat veterináře.
Pes neni člověk. U psa je rozhodující teplota 42 stupňů. Pokud chceš vědět přesné hodnoty svého psa musíš ho změřit i zdravého a ve výborné formě. Rasa psa na to nemá vliv. Znamená to tedy, že dva stejní jedinci mohou se lišit teplotou až o 3 stupně a stále jsou oba zdraví a v pohodě. Ovšem nevím, zda ty jsi to schopen pochopit.