Mirdas

Jakou budoucnost předpovídáte Řecku ?

Nejlepší odpověď
gecco

Předpokládám, že ´zvítězí´ ekonomická nutnost – volební rétoriku bych do opravdové politiky ´netahal´…
😉
V opačném případě – pokud Řecko nebude ekonomiku respektovat, jako stát ´krachne´, zmizí z eurozóny – a to teprve pak bude mít problémy.
Na druhou stranu se tím stane státem ´třetího světa´ a bude tam – pro ´nás´, výrazně levněji…
😉

Další odpovědi
Agneta

Řecko je třetí svět s nejvyšší korupcí v EU, proto jsou tam takové poměry.
Buď si utáhnou opasky a zůstanou v EU, nebo budou muset odejít, a starat se o sebe sami. Nejlepší by pro ně bylo připojení k Turecku, ke kterému patřili do r.1830, než jim bavorský král postavil (1830) a daroval ten jejich dnešní parlament (ani ten není jejich, nebo od nich) a úspěšně se zasadil u sultána za jejich nezávislost.:D

Pepa25

Postoj Řecka: chceme mít nadále euro, jen nám odpusťte část dluhů
Postoj Německa a většiny EU (mimo jižní křídlo – Itále, Portugalsko, Španělsko): buď platí stávající podmínky nebo opusťe eurozónu
Postoj ECB: Grexit by pro ni znamenal obrovské ztráty
Postoj evropských institucí: z politických důvodů proti, byla by to první dezintegrace
Co z tohoto mixu asi tak může vzniknout?

Můj názor: brzy se to nevyřeší. Budoucnost Řecku předpovídám nic moc.

anonym

Řecko nastartovalo novou věc, aby zvítězila ve volbách levice.V dnešních zprávách říkali, že v Madridu demostruje statisíce lidí a chtějí volit opět levici.
Oni lidi v kapitalistických zemích už poznali, že nelze aby málo procent bohatých žilo nad poměry a ostatní lidi aby žili v chudobě.
Takže Řecko strhne celosvětovou lavinu proti bohatým.Nelze přeci aby nejbohatší jedno procento lidí na Zemi vlastnilo téměř polovinu celosvětového bohatství.
Velice dobře nás to učili ve škole „Kapitalismus je vykořisťování člověka člověkem“.

Lamalam

lahny > máš pravdu. Kapitalismus je vykořisťování člověka člověkem. V socialismu je tomu přesně naopak.

anonym

Ještě jsem neviděl v socialismu, aby byli takoví boháči, měli obehnané baráky vysokým plotem a všude kamery.
Zrovna tak jsem neviděl v socialismu aby nebyla vyplácena mzda lidem za práci a přitom si nějaký ředitel jezdil v nejmodernějším autě atd.
Pracoval jsem ve firmě kde nám 3 měsíce nevyplatili mzdu, pak se firma přejmenovala, dělali se tam stejné výrobky, v kanceláři (tedy ve vedení byli stejní lidé) a když jsme na nich chtěli vyplatit výplaty, tak na to měli jedinou odpověď: "Mzdy vám dluží jiná firmy, my ne, žalujite tu firmu, která vám se dluží."A přitom všichni tito lidé z vedení měli nová auta, na dovolené byli s rodinama na Kanárských ostrovech apod.
TOHLE ZA KOMUNISTŮ NEBYLO MOŽNÉ!!!
I sami komunisti hlídali to, aby dělníci nemohli na takovéto věci poukazovat.

anonym

A ještě bych doplnil.
Za komunistů se nikdy nestalo, aby byl dělník za připomínky k vedení fabriky, k pracovním podmínkám či jiným připomínkám na ostatní věci na konci měsíce vyhoze, jako se to děje dnes a denně ve firmách.
Oni ti sice neřeknou, že je to za tvé připomínky, ale neprodlouží ti pracovní smlouvu (která se dává buď na dva nebo tři měsíce..to záleží na firmě) čímž donutí ostatní lidi držet hubu a krk, čím vlastně vykořisťují dělníka strachem o práci a nutí ho dělat v nevyhovujících podmínkách.

Emefej

Za komunistů se za projevené názory z práce nevyhazovalo? Pokud si nepamatuješ co se dělo po prověrkách v letech 1969–1970 tak máš sklerózu nebo tady oblbuješ mladé, kteří tu dobu nepamatujou.