jakou básničku na recitaci?

nemůžu najít žádnou básničku na recitaci.
teda aspon nemuzu vybrat,nemáte nejakou třeba svou oblíbenou??nebo neznáte nejakou dobrou kterou bych nasla na internetu?? jsem v 6ročníku tak aby nebyla pro první třídu :).
Doplňuji:
já si prave nemuzu vybrat tu nejvhodnejsi stranku nemáte nejako

Nejlepší odpověď
www

Zkus hledat sama a hlavně tu, která se ti líbí a nějak tě oslovuje. Klidně to můžeš zdůraznit a vysvětlit před přednesem, můžeš tak být jedničkou! 😉

Další odpovědi
Damiana

Před chvílí jsem odpovídala na něco podobného. Myslím, že se to může hodit i tobě.

Jednoznačně něco z Kytice/K. J. Erben – třeba Polednice je oblíbená.

Nebo úryvek z Máje/K. H. Mácha – já miluji tento:

Po modrém blankytu bělavé páry hynou,
lehounký větřík s nimi hraje;
a vysoko – v daleké kraje
bílé obláčky dálným nebem plynou,
a smutný vězeň takto mluví k nim:
„Vy, jenž dalekosáhlým během svým,
co ramenem tajemným zemi objímáte,
vy hvězdy rozplynulé, stíny modra nebe,
vy truchlenci, jenž rozsmutnivše sebe,
v tiché se slzy celí rozplýváte,
vás já jsem posly volil mezi všemi.
Kudy plynete u dlouhém dálném běhu,
i tam, kde svého naleznete břehu,
tam na své pouti pozdravujte zemi.
Ach zemi krásnou, zemi milovanou,
kolébku mou i hrob můj, matku mou,
vlasť jedinou i v dědictví mi danou,
šírou tu zemi, zemi jedinou!

Michal Kole

Nejlepší bude báseň od Autora, kterého má vaše paní učitelka ráda. Naše češtinářka měla ráda Volkra.