Zepple

Jakou básnčiku na recitační soutěž?

Dobrý večer :)
Potřebuji si vybrat báseň (nebo třebas i prózu) na recitační soutěž. Je mi 15… Chce to něco přiměřeného k věku, ne úplně krátkého… :)
Na internetu jsem zatím nic, co by se mi úplně zamlouvalo nenašla…
Tak kdybyste mi nějakou básničku doporučili, byla bych vám moc vděčná :)
Děkuji.
Recitaci zdar!

Odpovědi
quentos

nejlépe něco, k čemu máte vztah. Ale vzhledem k tomu, že materiál hledáte na internetu, asi se nejedná o moc pozitivní vztah k literatuře obecně, pak těžko radit.
Existuje taková instituce plná knížek, říká se jí knihovna … mívají ji i ve školách … knihovník v těchto příápadech poradí stokrát lépe než nějaký internet

hawranek

Pokud umíš recitovat s citem a vtáhnout posluchače do děje, doporučovala bych ti Raport od Fráni Šrámka. Na učitele to zapůsobí, báseň není těžká a když to budeš prožívat, uděláš dojem.

Zdroj: http://www.cesky-jazyk.cz/citan­ka/frana-sramek/raport-modry-a-rudy.html