petulas

Jakou barvu na minerální omítky?

Jakou barvu (konkrétní značku, druh,…) byste doporučili na minerální omítky? Máte s některou dobrou či špatnou zkušenost? Můžete nějakou doporučit? :)
Doplňuji:
Děkuji hornik. :)

Nejlepší odpověď
hornik.

Silikonovou barvu nebo silikonovou omítku od Baumit? Silikonová omítka – Pracuje se s ní dobře – dobře se natahuje, dobře se točí, nevznikají rozdíly v zrnitosti v přechodech pater lešení. Nejlepší hrubost doporučuji 1 nebo 1,5 mm. Na výběr odstínu dostanete vzorník. Výrobců těchto barev je spoustu ale ze zkušenosti doporučuji Baumit. Pokud byste šla do akrylátové barvy nebo omítky tak zase Cemix.
Omítka by neměla mít trhlinky – hrozí že se budou dál rozšiřovat. Proto by bylo vhodné omítku natáhnout lepidlo+stavební armovací mřížka. A to hlavně pod sil. nebo akryl. omítku. Pod barvu se to dá ještě přeskousnout. Spotřeba silik. om. je 1,2 až 1,5 kg na metr2. Doporučuji způsob provedení omítky točením, povrch je kompaktní a nešpiní se narozdíl od rýhované, na které ulpívá prach a rýhy jsou přerušením, které nechrání fasádu.

Zdroj: http://www.m-servis.cz/admin/sklad/tl­/silikonovabar­va.pdf