hanny 2

Jakou barvu do tiskárny?

Dobrý večer všem.
Mám tiskárnu EPSON STYLUS SX400.Kupuji do ní orig.náplně – http://www.car­tridge-toner-inkoust.cz/epson-stylus-sx400-c93/naplne-do-epson-stylus-sx400-cartridge-pro-epson-sada-i2658/
Jsou strašně drahý,tady ještě dražší než v Makru.Už mě to nebaví,chtěla bych zkusit levnější náplně,ale mám z toho docela strach.Cena je tedy nesrovnatelná!
http://www.123to­ner.cz/sada-epson-t0715-t0711-t0714-4-kusy-kompatibilni-cartridge-pro-tiskarnu-epson-stylus-sx400
Jaké zkušenosti a názory máte VY?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Po zkušenostech nikdy neoriginální náplně nepoužívám…
😉
Ale tiskárnu Epson už jsem nepoužíval mnoho let…

Další odpovědi
Klaproth

Neoriginální náplně jsou levnější pouze zdánlivě. Jejich vydatnost i kvalita je mnohem nižší než u orig.
Mé vyjádření se týká profesionálních fototiskáren, s kancelářskými nebo domácími tiskárnami nemám zkušenosti.

McArthur

Zkušenosti mám takové, že dokud do tiskárny dáváš originální náplně, tak tiskárna funguje bez problémů a kvalitně. Tiskneš ale draze.

Pokud dáš do tiskárny neoriginální náplně, poznáš to na kvalitě tisku především u plnobarevných obrázků. Životnost inkoustu je obvykle kratší. Fotografie na světle mnohem rychleji vyblednou. V případě tiskáren se 4 a více inkousty užití neoriginální náplně často znamenalo konec tiskárny těsně po záruce. Cenový rozdíl je ale obvykle tak velký, že za ušetřené peníze se dá koupit tiskárna nová.

U Tvé stařičké tiskárny bych klidně neoriginální náplně risknul. Ale opravdu kompatibilní náplně, ne renovované. Může se stát, že tiskárna neoriginální náplň nezjistí. To je dáno čipem, kterých u T0711 až T0714 existuje několik generací. V takovém případě nezbývá než zkoušet jednotlivé „značky“.

anonym

I to se ti zdá drahé:

http://www.raj­naplni.cz/EPSON-T0715-Multipack-kompatibilni-d117.htm

Muffz

S kopiema originalnich barev mam jen dobre zkusenosti, jak do EPSONu, HP, tak SAMSUNGu.
Rozdil je vazne jen v cene. Pouzdra jsou uplne stejne (jinak by nesly do tiskarny vlozit). Objem naplne se rozpoznava pres pc z elektronickeho obvodu primo na barve (tzn. pokud pc ukaze 100% naplne, tak tam opravdu je 100%). Dosud tiskarny nerozpoznavaji originalni barvy/tonery a kopie (aby pripadne kopie zablokoval), takze neni sebemensi duvod kupovat nekolikanasobne drazsi original.

mosoj

Naprosto kompatibilní, nezasychají a barevné podání nerozeznáš od originálních.
Výrobce byl testován několikrát v časopisech o počítačích.
http://www.kmpshop­.cz/

klapalfr

Já mám s neoriginálními náplněmi takové smíšené zkušenosti. Některé jsou dobré, jiné finančně výjdou hůř, než ty originální. Jestli ale můžu mít jeden tip, tak zkuste mrknout sem: https://www.ti­pio.cz/napln-do-tiskarny/ Tam mají docela dobré rady týkající se toho, na co si při výběru náplní do tiskárny dávat pozor.

anonym

Klaproth nemá pravdu Já kupuji barvy neoriginální s čipem do Canon a mají větší obsah než origo'

Klaproth

barbakan nemá pravdu. Tisknu na tiskárnách Brother HL-S7000DN a Epson Stylus Pro 4900. Neoriginální náplně mají vždy nižší kapacitu. O kvalitě barev nemluvím, ta je neporovnatelná. Jsem vyučený tiskař, prodejem fotek se mj. živím.

anonym

Klaproth tiskne na tiskárně v hodnotě ± 50–60 tisíc, zatím co hanny2 v řádu stokorun a neživí se tím!