Jakou barvou se vajíčkla původně malovala?

Nejlepší odpověď
elektrikář

V minulosti se vejce barvilo červeně.Symbol nového života.

Další odpovědi
dědapetr

Velikonoce – zdobení vajíček

První barvená vajíčka se objevila v 18. století v Evropě. Často bývala obarvena načerveno, aby tak připomínala prolitou Kristovu krev a zdobená obrázky a nápisy. V době renesance, na královských dvorech, byla slepičí vejce nahrazena zlatými. Ta byla zdobená drahými kameny, ornamenty a malbami slavných umělců. Svůj vrchol zažívají na ruském carském dvoře, kde mezi klenotníky vynikal Peter Carl Fabergé (1846–1920).

Zdroj: http://www.mi­neralfit.cz/za­jimavosti-ze-sveta-clanek/historie-velikonocnich-vajicek-234