roxy52

Jakou barvou lze natřít klec pro ptáky?

Všechny 3 klece byli koupeny původně jako nerezový,ale po cca. půl roce se ukazuje ,že z nerezem nemají nic společného.Chci je natřít bílou barvou,ale nevím jakou,aby se andulky neotrávily.

Nejlepší odpověď
hanulka11

já bych je jen obrousila smirkem , andulky by barvu okusovaly
Doplňuji:
Nepořizujeme si klec, kde jsou mříže natřené nějakým nátěrem – papoušci vše okusují, za chvíli si poradí i s nátěrem klece – pak to nejen nevypadá hezky, ale může to papouškovi ublížit. Volíme klece, které mají mříže nerezové či pochromované – tedy „stříbrné“ barvy.

http://www.ifau­na.cz/clanek/o­krasne-ptactvo/jak-ochocit-domaciho-mazlicka/5536/

Další odpovědi
dědapetr

Jestli máš účtenky reklamovat,pokud ne tak v do barvy a laky tam ti prodavač řekne jaká barva je vhodná a aby ji andulky neloupali.
Doplňuji:
Barvou na které je uvedeno,že se hodí pro dětské hračky

fortin

Zelená uklidňuje.

tom004

Moc bych to ničím nenatíral,ptákům jde o život. Existuje tzv. „žárové pokovení“,kde se používají zdravotně nezávadné procesy úprav. Třeba je nějaká u vás v okolí. A nebo bych se zeptal dobrého natěrače.