Jako televisi jste měli vy,rodiče,prarodiče jako první?

My měli v roce 1968 ruský Rekord.
Doplňuji:
Díky mosoji za odkaz, ve kterém sem našel tu první naší televizi!

http://www.ol­dradio.cz/rekor­d.jpg

Nejlepší odpověď
brillant

první v roce 1955 jsme měli Tesla 4001A, a potom kolem r. 1960 Kriváň, dál kolem r. 1980 Satelit a dál už asi jen barevné.

Další odpovědi
Drap

Už si top přesně nepamatuji , alr kolem roku 62 a byla to myslím Orava.

Jikra

Jsem ročník 1948 a první Tv naši koupili v roce 1954 a byla to Tesla 4002A s rádiopřijímačem a to proto že ČT tenkrát vysílala jen 2× v týdnu a to jen pár hodin a zbytek se holt poslouchalo rádio. Tenkrát v onom vzpomínaném roce existovali na vsi kde jsem bydlel pouze dva přijímače.

Zdroj: http://radia-gramofony.sba­zar.cz/televiz­ni-a-rozhlasovy-prijimac-tesla-4002a-praha-o8379184.html

mosoj

Tak jako kluci jsme chodili do vesnické školy ve vedlejší vsi se dívat na TV Tesla 4001 A nebo B, To již nevím. Byl to televizor který uměl přijímat pouze 1. kanál. Na kterém se tehdy vysílalo z petřínské rozhledny v Praze s úplně minimálním vysílacím výkonem. Přesto jseme měli „koukatelný“ signál až na Šumavě.
V zápětí otec koupil Tesla 4102 Mánes, který již měl kanálový volič na 12 kanálů ( 1 – 12). TV Aleš byl podobný, jenom měl o něco větší obrazovku.
Na TV Mánes so chodili večer dívat do školy lidé ze vsi jako do kina.
TV se dal ve třídě na stupínek a lidé seděli v lavicích !
Mimo Tv uvedených v přehledu byly v prodejnách ještě TV produkce SSSR jako Rubín či Volna atd.

http://www.ol­dradio.cz/tvp­.htm
Doplňuji:
Na zápalkovou nálepku ( tehdy je sbíral kde kdo) s televizí Tesla 4001 a se sloganem „Telvize malé kino doma“ si dodnes pamatuji, zrovna tak jako na křívající se různě se natahující a běhající obraz na „obrovské“ obrazovce s úhlopříčkou 35 cm, zato s bednou hlubokou téměř metr !! Vladimír Menšík měl pěknou scénku kde vyprávěl podobně o tom jak se jim doma kříval obraz a jak to Karla Efu vyrovnalo !!
http://padesat­ky.ffa.vutbr.cz/19531954­/13-monoskop-nedostizny-ideal

Jedno si ale neodpustím. Dodnes si pamatuji na mého otce, který se jednou nad tím Mánesem zamyslel a řekl " to je ale vynález " !!! když vydím jak dnes TV ovládla celou společnostm měl pravdu a hluboce se před ním skláním.

BANAN93

pamatuji si naší první barevnou ELEKTRA
Doplňuji:
dokonce s dálkovým ovladačem :D

manon

Děda s babičkou měli Ametyst. Asi :) Koukala jsem na obrázky – něco takového bylo kdysi už nefunkční na půdě :)
 http://www.you­tube.com/watch?v=Ra8pod­DLg9M

Sůwa

Naši měli první televizor až v roce 1964, typ Anabela (Tesla). Není tak dlouho, co jsem ji na chalupě vyhazovala do kontejneru.

anonym

Název si už nepamatuji, ale tahle její hodně podobná http://www.ba­zos.cz/img/3/950/1865­3950.jpg, pod obrazovkou měla 4 kolečka na jas, kontras (víc nevím) a kanály se přepínaly na boku, byly tam dvě kolečka(silnější a tvarovaná na úchyt). Signál se ještě dolaďoval na černé anténí dvojlince obalené kusem staniolu.

sevos

My měli Krivánˇ.
Doplňuji:
Někdy 1961/1962

led

Na jednej dedine v Severných Čechách som na pôjde zaiatkom 70-tych rokov objavila fungujúci „praveký tv“ „Tesla 4001 A“, čo bol vlastne prvý tv (čiernobiely) československej výroby. Žiaľ jeho ďalší osud už nepoznám
tak aspoň odkaz na zberateľa s popisom daného televízoru:
http://web.qu­ick.cz/jarda.ku­cera/40001-2a.html

Doplňuji:
Prvý „farebný“ obraz som videla u spolužiaka na základnej škole. Plexi s farebými pásmi na obrazovke, takže sme pozerali na ľudí s rôznymi farbami na tvári :)

anonym

Moje babička s dědou měli první televizi v r.1960 a to MÁNES, moji rodiče v r.1963 a to AMETYST a já když jsem se oženil v r.1976 tak DUKLU.
Doplňuji:
Doplňuji , respektive musím upřesnit svou odpověď rodičů televize byla AZURIT http://www.tvmu­zeum.net/?page_id=671 já jsem si popletl značky televizí.

dudu

V roce 1958 si rodiče pořídili televizor Mánes. Jeho předchůdce – první seriově vyráběný československý televizor se nazýval Aleš a vypadal jako radio s malou obrazovkou. Vysilač Kojál tehdy ještě nefungoval, doslova loven byl signál až z Bratislavy.

honza19hk

co já vím tak nějakou lampovku a rubín

briketka10

já si moc nevzpomínám, ale myslím, že nějakou ruskou, možná jsme měli
i tu Duklu, ale pak Tesláckou Oravu barevku..
já potom malou s anténkou černobílou Merkur s výborným obrazem !

Illines

Takova mala bedynka a dole mela klavesy v roce 1958 Rubin102 rus­ka.

anonym

Já měl jako první Korund, pak byl sovětský barevný Rubín, ale typ nevím.

Zdroj: http://www.ol­dradio.cz/ts4214­.htm

isteron

r. 1964 Carmen, r. 1968 Oliver.

ba u

naši v roce 1950

led

Mala som šťastné detstvo, prvý (vlastný) televízor sme mali, až keď som pracovala.

anonym

Sůwo,doufám,že ten kontejner byl na elektroodpad! 🙂