Jako podnikající fyzická osoba mám nárok na zřízení datové schránky. Ale není to povinnost. Nemusím ji mít. Mám pravdu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano máte pravdu zřízenou datovou schránku v tomto případě mít nemusíte.
Zákon zavádí povinnost používat datovou schránku jen pro orgány veřejné moci a PRÁVNICKÉ OSOBY zřízené zákonem nebo zapsané v obchodním rejstříku. U fyzických osob je povinnost stanovena jen pro ty osoby, které se nějakým způsobem podílejí na výkonu veřejné moci, a to především notáře a soudní exekutory.

Zdroj: http://www.dataschranky.cz/201 0/cz/odpovida.asp#d1

Další odpovědi:

Zlatý

Povinnost si zřídit datovou schránku máte jen v případě, že byste byl právnická osoba. Pokud jste jen fyzická osoba podnikající na základě živnostenského oprávnění nebo i občan, máte možnost si datovou schránku zřídit, ale nemusíte ji mít.
Odpověď tedy je, že máte pravdu.

Bronzový

i jako fyzická osoba můžete být zapsán v obchodním restříku,
ale jinak jako živnostníku vám ji doporučuji,hlavně pokud zaměstnáváte jiné osoby,
ušetříte za běhání na uřady,a jejich zprávy,budete mít hned,
protože někdy stačí minou pošťačku a pak se živnostník díví.....

Diskuze k otázce

Bronzový

fortin

Jestli mám pravdu tak jsem ze zpráv zaslechl že stát pozastaví podporu u datových schránek. Pro mě to znamená a chápu to tak, že za celou dobu trvání dat.schránky přišel 1! certifikát k instalaci do PC. Úřady s institucemi budou posledními, kdo přijde na možnost využít datovou schránku. Jinak vše je při této novotě stejné, musím chodit na poštu.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.