horke-kakao

Pokud pracuji jako OSVČ, můžu vést faktury zvlášť jako přijaté a vydané, tedy s jiným číslováním? Jak to děláte vy?

Možná blbý dotaz, když jste osvč, tak si faktury můžu vést jako přijaté a vydané zvlášť jiným číslováním?
A když mám vydané faktury například pro eshop a další vydané faktury pro nějakou jinou práci, tak to jde číslovat nějak zvlášť, například přidaným písmenem nebo tak? Díky

Původní
Jako OSVČ číslujete faktury vydané a přijaté jinak?

Odpovědi
Hlada

V daňové evidenci, o kterou zřejmě jde, nejsou pro číslování dokladů stanovana žádná pravidla. Je jen potřeba zachovat potřebnou přehlednost. Faktury mohou mít jakékoli další označení, když to pomůže. Obecně je dobré mít číselnou řadou oddělené výdajové a příjmové doklady a do peněžního deníku je zapisovat chronologicky.

Drap

Samozřejmě neni v tom problém. Mít na všechny faktury pouze jednu číselnou řadu by bylo značně nepřehledné.