kokos23

Kolik mám odpracovat povinně hodin v prosinci jako invalida?

Jako invalida mám prac. úvazek 35 hodin týdně (pro dovolenou apod. se nám to počítá na den 7h). Potřebuji nutně vědět, kolik povinných hodin je v prosinci. Vedoucí mi napsal 161 h, ale nějak se mi to nezdá. Jsou tam svátky a je to víc hodin, než má zdravý člověk. Děkuji.Nemám plný úvazek a mám 1.stupeň.

Nejlepší odpověď
ivzez

Už jsem Vám to několikrát vysvětlovala:

Zaměstnanec je povinen odpracovat tolik
hodin, kolik mu zaměstnavatel naplánuje.

Pro invalidy neexistuje ohledně pracovní doby žádné omezení, jako poživatel ID můžete klidně pracovat na plný úvazek. (Jediným omezením je Váš zdravotní stav.
Zákoník práce pracovní dobu invalidů nijak neupravuje. Pobírání ID není omezeno počtem odpracovaných hodin ani výší výdělku.)

Zákoník práce nestanoví „povinný počet hodin na měsíc“,
stanoví týdenní pracovní dobu, jež v nepřetržitém provozu
činí 37,5 hodin týdně.

_______

Přestože máte sjednán kratší úvazek, může Vám zaměstnavatel nařídit
práci v rozsahu odpovídajícímu typu provozu (může Vám nařídit odpracovat
37,5 hodin týdně a nepůjde o práci přesčas).

Záleží také na délce vyrovnávacího období, která může být maximálně
26 týdnů. Zaměstnavatel Vám může pracovní dobu rozvrhnout tak, abyste
v dlouhodobém průměru odpracovala stanovenou týdenní pracovní dobu
(tedy některý měsíc více hodin, jiný měsíc zase méně).

U předchozí otázky jsem Vám v odpovědi napsala, kolik hodin vychází
pro nepřetržitý provoz na prosinec 2015 – přesné číslo si nepamatuji.

Připomínám, že zaměstnanec musí odpracovat všechny naplánované
hodiny/směny.

_____

Je-li v mé odpovědi něco nesrozumitelného, ptejte se klidně dál.
Pokračujte ale prosím zde, nezakládejte nový dotaz.

Další odpovědi
anonym

Jako invalida máš plný pracovní poměr? To se mi nějak nezdá. Jaký stupeň invalidity máš, trojku?