Elixír

Když chci jako fyzická osoba požádat o vědecký grant, poradíte, jak mám postupovat a na koho se obrátit?

Jak jednat zákoným způsobem, a kde se obratit.

Nejlepší odpověď
McArthur

Určitě se neobracej na nikoho z tohoto nebo podobných serverů, protože Ti nikdo pořádně neporadí. Raději věnuj čas a zeptej se přímo organizace, která grant vypisuje. Takových organizací jsou desítky a každá má svá pravidla.

Další odpovědi
gecco

Jen doplním odpověď McArthura – základem každé žádosti o grant je důkladně a podrobně ozřejmené téma výzkumu, jeho cíle (včetně případného využití) a metodika, kterou chceš ke zkoumání použít…
___
Pokud budeš mlžit a tajit, nedosáhneš ničeho.

ivzez

Musíte sledovat, kdo granty vypisuje, důkladně pročíst podmínky
(případně si nechat vysvětlit, čemu byste nerozuměl) a dodržet je.

Sioučástí žádosti o grant musí být dobře (i po jazykové stránce)
zpracovaný „projekt“ (téma výzkumu, cíl, využití v budoucnu apod.)
Vše musí být srozumitelné a jednoznačné (v létě jste tu měl dost
„problematicky“ formulované otázky…)