hapiky

Jakému/kterému českému slovu se v zahraničí smějí?

Vím, že se mě v Polsku smály, když jsem řekl „špička.“

Odpovědi
Cenobita

To by mne také zajímalo, znám jen polská slova, která jsou „veselá“: záchod (západ), šukat (hledat), drogy (drahý), piče (pití).

yuko

Ano v Italii.

dubraro

Tunel, odklonění, humanitární bombardování, protokolární pero…

dr.luha

Vtipný je, že každej čech zná a používá jedno finský slovo – smetana. Nebo je to naopak?

bububabu

Nevím jaké mu slovu, ale je vtipné i to že američanům když česky mluvíme zníme jako když syčíme. No jo hadí národ, zmije kam se podíváš..:D

hapiky

bububabu, já si nemyslím , že jsme hadí národ, to slovo by skutečně pasovalo na jiné národy, kdyby jste řekla že vyčůraní obcházeči pravidel či předpisů to bych do jisté míry bral. Hadí sebranka je dnes hlavně IS.