redy

Jakej je normální krevní tlak?

160/60 je to ok? díky nebo 120/60

nemůžu najít kolonku zdravý
Doplňuji:
zzzz moc děkuju
i ostatním za odpověď

Nejlepší odpověď
zzzzz

120 až 130 systolický, 70 až 80 diastolický, pokud je trochu nižší, tak to nevadí, vyšší by být neměl, před měřením tlaku je nutno sedět 15minut v klidu. Digitálním měřákům nevěřte, ty levné nejsou moc přesné
Doplňuji:
Srdce má dvě odezvy systolu a diastolu, systola je stah srdečního svalu, diastola je povolení srdečního svalu. V obou uvedených příkladech máte velmi nízký diastolický tlak, způsobuje to závratě. Těch 160, je velice vysoký systolický tlak. V prvním případě, je obrovský nepoměr mezi tlaky. Srdeční sval se nazývá myokard.

Další odpovědi
www

Není to třeba jídlo, takže normální=zdravý.
Více ve zdroji.

Zdroj: www.chytrazena­.cz/mate-normalni-vysoky-nebo-nizky-krevni-tlak-10270.html

mosoj

Ono je to o věku. U dospělého člověka je hranice 140/90 . Nad už je to hypertense. Také je to třeba vztáhnout k srdečnímu tepu.