bolak

Jakej byl hlavní důvod proč bylo v praze vůbec vybudovaný metro?

Nejlepší odpověď
Drap

Zajistit plynulost MHD

Další odpovědi
gecco

Primárním důvodem byla a je – přeprava lidí ´sem a tam´, povrchová doprava prostě nemá potřebné kapacity.
Sekundárním pak vybudování serie krytů pro případ války.

isteron

V nejakej štúdii o urbanistike som čítal, že v tejto dobe už mesto okolo 1 milióna obyvateľov si vyžaduje metro. V Bratislave už od čias výstavby novej Petržalky sa projektuje, určité stavby sa vybudovali, počas stavby sídlisk sa ponechala aj trasa, ale doteraz sa k tomu nepristúpilo, a myslím, že trasy sa aj zastavali. Dokonca ani električkovú , alebo trolejbusovú dopravu nevybudovali. A mesto má už viac ako 400 tisíc obyvateľov, a veľký počet dochádza do zamestnania. Mnohí bývajú mimo intravilán a ráno a večer sa zapchávajú cesty a ulice. Už od 5. h. až do 20 – 21. h počúvam v rozhlase hlásenia zo Zelenej vlny, o zápchach a tlačenici.

mosoj

Protože Prčice na něj neměli finance.
Doplňuji:
Fakt přeprava lidí ? Kdo by to řekl.

Jan Kunčar

Zvýšení přepravní kapacity (počet přepravených lidí za jedntku času)

gecco

Isteron → zácpy a tlačenice jsou v Praze na běžném pořádku…
Ranní špička, dopolední špička, odpolední špička, večerní špička…
😉
V noci je to lepší.