rvrablik

Jakého zákona/paragrafu využívá daňově optimalizovaný spořící účet u nově vzniklé ZunoBank (skupina Raiffaizen)?

Lákají na spořící účet, který častým úročení připisuje často tak malý zisk, že prý nepodléhá dani z příjmu úroků. Takže při částce nepřevyšující 120tis neplatíte státu z připsaných úroků ani korunu…

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Z příjatých úroků se platí srážková daň, tedy úrok * 0,15. Vypočtená srážková daň se zaokrouhluje na celé koruny dolů.
Např. bude-li denní úrok ve výši Kč 6,–, pak vypočtená daň je 0,9 Kč zaokrouhleno dolů Kč 0,–
Při výchozí částce Kč 120.000,–, odpovídá úrok p.a. 1,8%
Z takto nastaveného účtu při denním úročení byste skutečně nezaplatil žádnou daň. Avšak nesmíme zapomenout, že banka není žádný dobročinný ústav a denní úročení pro ni znamená ročně 365 účetních záznamů, které si bezpochyby nechá zaplatit. Možná, že ve výsledku pak vyjde levněji uhradit tu srážkovou daň než poplatky bance a úrok 1,8 není nic moc.

Další odpovědi
pokazdejinak

jestli to není podílový fond? třeba pokud vložíte peníze do tzv. fondu peněžního trhu, tak po 1/2 roce spoření jste od placení daně osvobozený… nejsem právník, takže tohle bylo první, co mě napadlo