MartinB

Jaké zvolit robustní serverové řešení?

Ahoj,

mám před sebou rozhodnutí, které serverové řešení zvolit pro komunitní web / mob aplikaci.

Charakterově se aplikace / web dá nejblíž přirovnat k Twitteru.

Aplikace / web běží momentálně jen pro český trh a dosahuje cca 5 000 000 api dotazů za den a cca 10GB nových dat, fotky, videa, zvukovky, textové soubory.

Rád bych zvolil řešení, které bude dlouhodobě rozžiřitelné až na 100 násobek dnešní zátěže, protože plán je rozšířit se hlavně v Asii.

Hlavní otázka je, zda zvolit:
1 – Řešení v robustním datacentru například Coolhousing, VShosting atd.
2 – Cloud například AWS, Azure, AppEngine atd.
3 – Jinou variantu například vlastní server nebo cokoliv jiného

Primárně je nejdůležitější správa serveru a řešení problémů, aby byla maximální záruka 24/7 podpory.
Sekundárně je důležitá cena daného řešení.

Odpovědi
dubraro

IMHO na uváděný objem stačí jeden nebo několik málo virtuálních serverů v cloudu, které ti zřídí v datacentru prakticky na počkání, i s příslušným internetovým připojením. Kdyby to mělo být 100× větší, bylo by už to spíše na vlastní hardware, opět umístěný v datacentru.