Kepler

Jaké zvolit kuchyňské krájecí prkénko?

Dosud jsem používal jenom klasické dřevěné. Vím ale, že existují i z jiných materiálů. Jaké se vám osvědčilo nejvíc a z jakého důvodu?

Nejlepší odpověď
kodl67

Mám bambusové.Per­fektní.Krásně se umývají,netupí nože.Jen je třeba je občas napustit minerálním olejem.
Bambusová prkénka

Díky povrchu šetrnému k ostří čepelí a antibakteriálním vlastnostem bambusu jsou tato bambusová prkénka ideální a téměř nezničitelná. Bambusová prkénka jsou čistým přírodním produktem vyžadujícím minimální péči. Koupí kuchyňských prkének z bambusu chráníte naše místní lesy i exotické lesy v tropech, neboť bambus je obnovitelná, rychle dorůstající surovina, a tudíž zcela ekologická a šetrná k životnímu prostředí.
viz.https://www­.dommo.cz/Maga­zin/Clanky/Bam­busove-prkenko

Další odpovědi
redy

Mám ráda dřevo, pak mám i z jinýho matroše, asi nějaká umělotina.
Ale tím to končí – patří do do kuchyně, tak tam jsou 🙂

anonym

Používám pouze dřevěné,ale plastové jsem též viděl,ale u mě vítězí klasika.

marci1

Mám dřevěné, které ošetřuji octem a skleněné, které má tu výhodu, že se na něm neusazují bakterie. 🙂

Michálek1245

Za mě je asi ideální záležitost dřevo. Máme kuchyňské nože od https://inhau­s.cz/bydleni/pri­bory-noze/ a tak si na nich dávám hodně záležet. Pravidelně je brousím na kameni, zároveň se o ně starám a neexistuje, aby se u nás krájelo třeba na talíři nebo na keramické kuchyňské lince. To bych prostě vylétl z kůže. Prostě když máme kvalitní nože, tak se to o ně chce taky kvalitně starat. 😉

janbratan

Já jsem nedávno narazil na tenhle článek – https://eshop-schock.cz/con­tent/39-porovnani-materialu-kuchynskych-prkenek – a proto se chci zeptat kde by se dalo sehnat mramorové prkénko. Věděl by někdo o nějaké supr kvalitě?

Kepler

kodl67: minerálním olejem (třeba motorovým zn. Mogul) bych to asi neošetřoval 🙂. Jinak vypadá krásně, ale: nezůstávalí na něm zářezy po noži? Odhaduju sice, že bude o něco tvrdší než dřevěné nebo plastové, skleněné naproti tomu nechci, protože tupí nože.

kodl67

Minerální olej není jenom ten motorový…
http://www.tes­coma.cz/pripra­va-a-zpracovani-potravin/krajeci-desky/home-profi/379540-olej-na-drevene-krajeci-desky-home-profi-200-ml
Samozdřejmě nějaké stopy po noži se tam objeví

Kepler

Díky. Ten olej jistě motorový není, ale ropného původu je, ale asi je to v pořádku. Myslím, že ta bambusová prkénka budou nejlepší volba, dávám nominaci.

kodl67

Dík:-)