Maggie.b

Jaké zvíře uctívají Buddhisti nejvíce?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto:
Čtvero buddhistických zvířat představuje nevyhnutelnost zrození, utrpení a smrti. Zvířata jsou zobrazena po obvodu tak, jako by honilo jedno druhé, a symbolizují tak nekonečný cyklus smrti a znovuzrození. Někdy jsou zvířata vyobrazena vždy v samostatném kruhu, ale obvykle je vidíme společně v jednom. Jsou to:

  1. slon (zrození)
  2. kůň (stáří)
  3. lev (nemoc)
  4. býk (smrt a zmar)

liány (podle některých výkladů hadi) představují žádostivost a lpění na životě
husy (symbolizující čistotu)

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:BMe20WXj0hgJ:­www.buddhismus­.cz/mesicni-kameny.html+bud­hismus+a+zv%C3%­AD%C5%99ata&cd=5&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
vagra

Protože reinkarnace je základem buddhistické víry,jsou touto vírou uctívána všechna zvířata.
Věří tomu,že maso,které by snědli,je masem reinkarnovaného člověka a také tomu, že po smrti by se mohli narodit jako,např.prase určené k porážce.
/Na rozdíl od Hinduistů,kteří nejí hovězí maso,protože jejich nejuctívanějším posvátným zvířetem je kráva./