Karelcz

Jaké zvíře nejvíce vnímá samo sebe?

Četl jsem, že snad vrána je na tom dobře. Když dali kočce, psovi a tuším vráně (nějakému černému ptákovi) na hlavu červenou tečku tak: Kočka si myslela, že v zrcadle je další kočka, pes čuměl stejně a ten pták to poznal..

Na to navazuje můj dotaz: Přemýšlí o budoucnosti? Třeba doma u kočky vidím, že ne. Je zde spokojená ale nehledá cesty ven aby věděla kudy pryč kdybych se nevrátil. To samé pes. Prostě jsou někde, tam si poznají svůj prostor ale nic více neřeší. Asi je jím jedno, že jsou vykastrovaní a zemřou bez potomků a i to, že jsou zavření někde mezi člověkem, kterému nerozumí…

Nejlepší odpověď
briketka10

Budu hledat dál, ale tato opička je prostě krásná 😁

http://www.re­flex.cz/clanek/vi­deo/53454/mala-opicka-sahne-po-lidske-ruce-co-se-stane-dal-stoji-za-zamysleni.html
http://21stole­ti.cz/2010/01/­21/tema-mesice-nejchytrejsi-zvirata-na-zemi/

1.Delfín skákavý (Tursiops truncatus)
2.Šimpanz učenlivý (Pan troglodytes)
3.Vrána kaledonská (Corvus moneduloides)
4.Ara ararauna (Ara ararauna)
5.Kutilka plstnatá (Ammophila pubescens)

6.Chobotnice pobřežní (Octopus vulgaris)

Sloni mají dobrou paměť, moc inteligentní ale nejsou :
http://www.roz­hlas.cz/radio_ces­ko/takesestalo/_zpra­va/sloni-pamet-neni-mytus-s-inteligenci-je-to-horsi--1028105

Další odpovědi
arachis

Nechci zabřednout do polemiky inteligence zvířat,také jsem viděla dokument o chytrostí ptáků (myslím,že tam byli krkavci a papoušci…)Ale asi nejvíce vnímá sebe sama opice a slon. A jestli uvažují co bude? Asi ano,když se v době sucha stěhují za potravou a nehladoví v „očekávání“, že zaprší a bude zase co jíst. A když cítí,že bude jejich konec,jdou na svá pohřebiště,te­dy sloni.

kapka

Briketko, ta veta, ze sloni moc inteligentni nejsou, mi prijde trochu nestastne zvolena. Jeste, ze je tam odkaz. Neprislo mi, ze clanek jejich inteligenci nejak zvlast popira. Jen se tam pise, ze se o sloni inteligenci mluvi zbytecne v superlativech. Proc? Zapamatovali si malo obrazcu? Ten clanek je dost nekvalitne napsany a pisalek obcas pouziva az nesmyslne vety. Jakoby tematu vubec nerozumel a jen sepsal rozhovor, ale dost spatne.
V kazdem pripade se tam pise, ze se slon pozna v zrcadle. Pak vseobecne znama domnenka, ze si uvedomuje smrt. Videla jsem o slonech par dokumentu, matka se napr. dokaze postarat i o telesne postizene mlade. Dokaze poskytnout prvni pomoc narozenemu mladeti a rozdychat ho. Mne to prijde inteligentni az az. Tohle podle me nema nic spolecneho s pameti. Kde by se to asi tak naucila? Na kurzu zdravovedy? :D
Musela jsem se slonu zastat… :)