Jaké znění smlouvy ohledně povinosti udržování travnáté plochy pozemku.

Soused chce koupit sousední pozemek od obce a já bych chtěl zamezit tomu aby z něho dělal skládku a sekal na pozemku bordel který tam roste.

Odpovědi
Tomas12

Pokud bude pozemek po nákupu souseda, možnosti omezení jeho vlastnických práv moc nejsou.
Chcete-li mít úplnou jistotu, nejlépe bude, když pozemek koupíte od města vy.
Levnějším řešením by mohla být dohoda z městem, kdy popíšete důvodnost vašich obav a požádáte město, aby pozemek sousedovi neprodávalo, ale pronajalo a v rámci nájemní smlouvy by byly uvedeny podmínky o způsobu zacházení s pozemkem.