Retko

Jake znate reakci na poděkování??

Krome treba techto – není zač , prosím , rádo se stalo…

Prosim, jde mi o kvantitu, takze piste co vas napadne… Nebo jestli nekdo najde nejaky seznam na internetu…

Diky

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

za málo, to je v poho, nic se neděje, ok, atd.

Další odpovědi
klumprt

Někde jsem četl názor, že odpovědi jako „není zač“ nebo „za málo“ by mohly být chápány jako ponižující pro děkujícího. Znamenají tak trochu, že ta naše laskavost či dar, které byly tak významné pro děkujícího, že nám cítil potřebu vyjádřit vděk, jsou pro nás dobrodince bezvýznamnou prkotinou, která ani nestojí za poděkování.
Proto se doporučuje spíš „rád jsem to pro tebe udělal“ nebo aspoň „rádo se stalo“.

Lamalam

Většinou „rádo se stalo“ nebo „to nestojí za řeč“. Ve zdroji je k tématu krátký souhrn.

Zdroj: http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=7841

Kelt

Nezáleží, co člověk řekne, ale jakým způsobem ,včetně řeči těla.

mosol

Od té doby, co lidstvo vymyslelo peníze, se neděkuje.