LucinkaVyh

Jaké znáte nejlepší jednoduché a přitom ne moc tučné koláče?

Miluji koláče, které se dělají z ovoce a nejsou tolik tučné. Můžete mi poradit recepty? Ozkoušený mám jedině alsaský jablečný koláč!

Odpovědi
anonym

To budou asi takové koláče, jako peču doma – z klasického kynutého těsta, které vyválím poměrně tence a na ně navrším dost náplně nebo ovoce.
Těsta dávám asi tak tenko, jako jsou valašské frgály.
Asi nejsou špatné, protože když pozvu kamarádky nebo potomstvo na kávu, tak se nikdy nezapomenou zeptat, jestli k ní nebude koláč.
Doplňuji:
Vzpomněla jsem si na jednoduchý recept:
Vymaž dortovou formu. V míse smíchej 2dl sklenici krupicového cukru, hrubé mouky, krupice a necelý prášek do pečiva. Polovinu směsi nasypej na dno formy. Na to nastrouhej 4–6 oloupaných jablek. Nasypej druhou polovinu směsi, povrch uhlaď a poklaď slabými plátky másla. Upeč do zlatova a nechej vychladit. Já většinou koláč po zchlazení ještě obrátila a nechala jablka pustit šťávu i do horní části moučníku. Teprve potom jsem jej obrátila zpátky a sundala formu. Přidáš-li trochu šlehačky a nějaké ovoce na ozdobení, tak to může být i slavnostní moučník. Syn mu dával na narozky přednost před dortem.

iceT

Koláč s kokosovou peřinkou

Použít tohle těsto na piškot
http://recepty­.vareni.cz/vy­borne-piskotove-testo/
je opravdu výborné,na těsto naskládat jakékoli ovoce,klidně i kompot,a nahoru rozetřít našlehané bílky s cukrem a kokosem.Kokosová peřinka zde
http://www.to­precepty.cz/re­cept/25138-kolac-s-hroznovym-vinem-a-kokosovou-perinkou/
Jestli je to tučné nevím,ale je to dobré.No a taky jsem zkombinovala dva recepty.

opportunity

Nejméně tučné jsou bublaniny, tedy většinou piškotové těsto. Ale málo lidí si uvědomuje, že nejen tuky škodí – taky cukry a bílá mouka. Dokonce na dietu je lepší vypustit je a ne tolik tuky, které navozují pocit sytosti.

elektrikář

Není nad ovocnou bublaninu Nebo švestkové koláče z drobenkou.