Hamon

Jaké znáte nejkrkolomnější slovo?

Chci se ho naučit a používat ve větě „udělám to dřív než řekneš …“

Nejlepší odpověď
Questman

1. Methionyla­lanylthreonyl­serylarginylgly­cylalanylsery­larginylcyste­inylproly- 2. larginylas­partylisoleucy­lalanylaspara­ginylvalylmet­hionylglutami­nylarginyl- 3. leucylgluta­minylaspartyl­glutamylgluta­minylglutamyli­soleucylvalyl­glutaminy- 4. llysylargi­nylthreonylphe­nylalanylthre­onyllysyltryp­tophylisoleucy­lasparagi- 5. nylserylhis­tidylleucylala­nyllysylarginy­llysylprolylpro­lylmethionylva­lylva- 6. lylasparty­laspartylleucyl­phenylalanylglu­tamylaspartyl­methionyllysy­laspart- 7. ylglycylva­lyllysylleucy­lleucylalanylle­ucylleucylglu­tamylvalylleu­cylserylg- 8. lycylgluta­minyllysylleu­cylprolylcyste­inylglutamylglu­taminylglycylar­ginyla- 9. rginylmethi­onyllysylargi­nylisoleucylhis­tidylalanylva­lylalanylaspa­raginyli- 10. soleucylgly­cylthreonylala­nylleucyllysyl­phenylalanylle­ucylglutamylgly­cylar- 11. ginyllysy­lisoleucyllysy­lleucylvalylas­paraginylisole­ucylasparaginyl­serylth- 12. reonylaspar­tylisoleucyla­lanylaspartyl­glycylarginyl­prolylseryliso­leucylval- 13. ylleucylgly­cylleucylmethi­onyltryptophyl­threonylisole­ucylisoleucylle­ucylty- 14. rosylpheny­lalanylglutami­nylisoleucylglu­tamylglutamylle­ucylthreonylse­rylas- 15. paraginylle­ucylprolylglu­taminylleucyl­glutaminylsery­lleucylserylse­rylseryl- 16. alanylseryl­serylvalylaspar­tylserylisole­ucylvalylseryl­serylglutamyl­threony- 17. lprolylse­rylprolylprolyl­seryllysylargi­nyllysylvalyl­threonylthreo­nyllysyli- 18. soleucylglu­taminylglycylas­paraginylalany­llysyllysylala­nylleucylleucy­llysy- 19. ltryptophyl­valylglutaminyl­tyrosylthreony­lalanylglycylly­sylglutaminyl­threo- 20. nylglycyli­soleucylgluta­mylvalyllysylas­partylphenyla­lanylglycylly­sylserylt- 21. ryptophylar­ginylserylgly­cylvalylalanyl­phenylalanylhis­tidylserylvaly­lisole- 22. ucylhisti­dylalanylisole­ucylarginylpro­lylglutamylle­ucylvalylaspar­tylleucyl- 23. glutamylthre­onylvalyllysyl­glycylarginyl­serylasparagi­nylarginylglu­tamylasp- 24. araginylle­ucylglutamylas­partylalanylphe­nylalanylthre­onylisoleucyla­lanylgl- 25. utamylthre­onylglutamylle­ucylglycyliso­leucylprolylar­ginylleucylle­ucylaspar- 26. tylprolyl­glutamylaspar­tylvalylaspar­tylvalylaspar­tyllysylproly­laspartylglu- 27. tamyllysyl­serylisoleucyl­methionylthre­onyltyrosylva­lylalanylgluta­minylphen- 28. ylalanylle­ucyllysylhisti­dyltyrosylpro­lylaspartyliso­leucylhistidy­lasparagi- 29. nylalanyl­serylthreonylas­partylglycylglu­taminylglutamy­laspartylaspar­tylglu- 30. tamylisole­ucylleucylpro­lylglycylpheny­lalanylprolyl­serylphenylala­nylalanyl- 31. asparaginyl­serylvalylglu­taminylaspara­ginylphenylala­nyllysylarginyl­glutamy- 32. laspartylar­ginylvalyliso­leucylphenyla­lanyllysylglu­tamylmethiony­llysylvaly- 33. ltryptophy­lisoleucylglu­tamylglutaminyl­phenylalanylglu­tamylarginylas­partyl- 34. leucylthre­onylarginylala­nylglutaminyl­methionylvalyl­glutamylserylas­paragin- 35. ylleucylglu­taminylasparty­llysyltyrosyl­glutaminylseryl­phenylalanylly­sylhis- 36. tidylpheny­lalanylarginyl­valylglutaminyl­tyrosylglutamyl­methionyllysy­largin- 37. yllysylglu­taminylisoleu­cylglutamylhis­tidylleucyliso­leucylglutami­nylprolyl- 38. leucylhis­tidylarginylas­partylglycylly­sylleucylsery­lleucylaspartyl­glutamin- 39. ylalanylle­ucylvalyllysyl­glutaminylseryl­tryptophylaspar­tylarginylvalyl­thre- 40. onylserylar­ginylleucylphe­nylalanylaspar­tyltryptophyl­histidylisole­ucylglut- 41. aminylleu­cylaspartylly­sylserylleucyl­prolylalanylpro­lylleucylglycyl­threony- 42. lisoleucyl­glycylalanyltryp­tophylleucylty­rosylarginyla­lanylglutamyl­valylal- 43. anylleucy­larginylgluta­mylglutamyliso­leucylthreonyl­valylglutaminyl­glutamin- 44. ylvalylhis­tidylglutamyl­glutamylthreo­nylalanylaspa­raginylthreony­lisoleucyl- 45. glutaminy­larginyllysylle­ucylglutamylglu­taminylhistidy­llysylasparty­lleucyl- 46. leucylglu­taminylaspara­ginylthreonylas­partylalanylhis­tidyllysylargi­nylalan- 47. ylphenyla­lanylhistidyl­glutamylisole­ucyltyrosylar­ginylthreonylar­ginylseryl- 48. valylaspa­raginylglycyli­soleucylprolyl­valylprolylpro­lylaspartylglu­taminyll- 49. eucylgluta­mylaspartylmet­hionylalanylglu­tamylarginylphe­nylalanylhisti­dylph- 50. enylalanyl­valylserylseryl­threonylseryl­glutamylleucyl­histidylleucyl­methion- 51. yllysylmet­hionylglutamyl­phenylalanylle­ucylglutamylle­ucyllysyltyro­sylargin- 52. ylleucylle­ucylserylleucy­lleucylvalylle­ucylalanylglu­tamylseryllysy­lleucyll- 53. ysylseryl­tryptophyliso­leucylisoleucy­llysyltyrosyl­glycylarginylar­ginylglut- 54. amylseryl­valylglutamyl­glutaminylleu­cylleucylgluta­minylasparagi­nyltyrosylv- 55. alylseryl­phenylalanyli­soleucylgluta­mylasparaginyl­seryllysylphe­nylalanylph- 56. enylalanyl­glutamylgluta­minyltyrosylglu­tamylvalylthre­onyltyrosylglu­taminyl- 57. isoleucylle­ucyllysylgluta­minylthreonyla­lanylglutamyl­methionyltyro­sylvalyl- 58. lysylalany­laspartylglycyl­serylvalylglu­tamylglutamyla­lanylglutamylas­paragi- 59. nylvalylmet­hionyllysylphe­nylalanylmethi­onylasparaginyl­glutamylthreo­nylthr- 60. eonylalanyl­glutaminyltryp­tophylarginylas­paraginylleucyl­serylvalylglu­tamyl- 61. valylargi­nylserylvalylar­ginylserylmet­hionylleucylglu­tamylglutamyl­valyliso- 62. leucylsery­lasparaginyltryp­tophylasparty­larginyltyrosyl­glycylasparagi­nylth- 63. reonylvaly­lalanylserylle­ucylglutaminy­lalanyltryptop­hylleucylgluta­mylaspar- 64. tylalanyl­glutamyllysyl­methionylleucy­lasparaginylglu­taminylserylglu­tamylas- 65. paraginyla­lanyllysyllysy­laspartylpheny­lalanylphenyla­lanylarginylas­paragin- 66. ylleucylpro­lylhistidyltryp­tophylisoleucyl­glutaminylglu­taminylhistidyl­thre- 67. onylalanyl­methionylaspa­raginylasparty­lalanylglycylas­paraginylpheny­lalanyl- 68. leucyliso­leucylglutamyl­threonylcyste­inylaspartylglu­tamylmethionyl­valylser- 69. ylarginylas­partylleucylly­sylglutaminyl­glutaminylleu­cylleucylleucy­lleucyla- 70. sparaginyl­glycylarginyl­tryptophylargi­nylglutamylle­ucylphenylala­nylmethion- 71. ylglutamyl­valyllysylglu­taminyltyrosy­lalanylglutami­nylalanylaspar­tylglutam- 72. ylmethiony­laspartylargi­nylmethionylly­syllysylgluta­myltyrosylthre­onylaspar- 73. tylcystei­nylvalylvalyl­threonylleucyl­serylalanylphe­nylalanylalanyl­threonyl- 74. glutamyla­lanylhistidylly­syllysylleucyl­serylglutamyl­prolylleucylglu­tamylva- 75. lylserylphe­nylalanylmethi­onylasparaginyl­valyllysylleu­cylleucylisole­ucylgl- 76. utaminylas­partylleucylglu­tamylaspartyli­soleucylgluta­mylglutaminylar­ginylv- 77. alylprolyl­valylmethiony­laspartylalanyl­glutaminyltyro­syllysylisole­ucylisol- 78. eucylthre­onyllysylthre­onylalanylhis­tidylleucyliso­leucylthreony­llysylgluta- 79. mylserylpro­lylglutaminyl­glutamylgluta­mylglycyllysyl­glutamylmethi­onylpheny- 80. lalanylala­nylthreonylmet­hionylserylly­sylleucyllysyl­glutamylgluta­minylleuc- 81. ylthreony­llysylvalylly­sylglutamylcys­teinyltyrosyl­serylprolylle­ucylleucylt- 82. yrosylglu­tamylserylglu­taminylglutami­nylleucylleucy­lisoleucylpro­lylleucylg- 83. lutamylglu­tamylleucylglu­tamyllysylglu­taminylmethio­nylthreonylse­rylphenyla- 84. lanyltyro­sylaspartylse­rylleucylglycy­llysylisoleucy­lasparaginylglu­tamyliso- 85. leucyliso­leucylthreonyl­valylleucylglu­tamylarginylglu­tamylalanylglu­taminyl- 86. serylsery­lalanylleucyl­phenylalanylly­sylglutaminylly­sylhistidylglu­taminylg- 87. lutamylle­ucylleucylala­nylcysteinylglu­taminylglutamy­lasparaginylcys­teinyll- 88. ysyllysyl­threonylleucyl­threonylleucy­lisoleucylglu­tamyllysylgly­cylserylglu- 89. taminylse­rylvalylgluta­minyllysylphe­nylalanylvalyl­threonylleucyl­serylaspar- 90. aginylvaly­lleucyllysylhis­tidylphenylala­nylaspartylglu­taminylthreony­largin- 91. ylleucylglu­taminylarginyl­glutaminyliso­leucylalanylas­partylisoleucyl­histid- 92. ylvalylala­nylphenylalanyl­glutaminylseryl­methionylvaly­llysyllysylthre­onylg- 93. lycylaspar­tyltryptophylly­syllysylhisti­dylvalylgluta­mylthreonylas­paraginyl- 94. serylargi­nylleucylmethi­onyllysyllysyl­phenylalanylglu­tamylglutamyl­serylarg- 95. inylalanyl­glutamylleucyl­glutamyllysyl­valylleucylar­ginylisoleucy­lalanylglu- 96. taminylglu­tamylglycylle­ucylglutamylglu­tamyllysylgly­cylaspartylpro­lylgluta- 97. mylglutamy­lleucylleucylar­ginylarginylhis­tidylthreonyl­glutamylpheny­lalanyl- 98. phenylala­nylserylgluta­minylleucylas­partylglutami­nylarginylvaly­lleucylaspa- 99. raginylala­nylphenylalany­lleucyllysyla­lanylcysteiny­laspartylgluta­mylleucyl- 100. threonylas­partylisoleucy­lleucylprolyl­glutamylgluta­minylglutamyl­glutaminyl- 101. glutaminyl­glycylleucylglu­taminylglutamy­lalanylvalylar­ginyllysylleu­cylhist- 102. idyllysyl­glutaminyltryp­tophyllysylas­partylleucylglu­taminylglycyl­glutamyla- 103. lanylpro­lyltyrosylhis­tidylleucylle­ucylhistidylle­ucyllysylisole­ucylasparty- 104. lvalylglu­tamyllysylaspa­raginylarginyl­phenylalanylle­ucylalanylseryl­valylgl- 105. utamylglu­tamylcysteiny­larginylthreo­nylglutamylle­ucylaspartylar­ginylglutam- 106. ylthreony­llysylleucylmet­hionylprolylglu­taminylglutamyl­glycylserylglu­tamyl- 107. lysyliso­leucylisoleucy­llysylglutamyl­histidylarginyl­valylphenylala­nylpheny- 108. lalanylse­rylaspartylly­sylglycylprolyl­histidylhisti­dylleucylcyste­inylgluta- 109. myllysylar­ginylleucylglu­taminylleucyli­soleucylgluta­mylglutamylle­ucylcyste- 110. inylvaly­llysylleucylpro­lylvalylarginy­laspartylprolyl­valylarginylas­partylt- 111. hreonylpro­lylglycylthre­onylcysteinyl­histidylvalyl­threonylleucy­llysylgluta- 112. mylleucy­larginylalany­lalanylisoleu­cylaspartylse­rylthreonylty­rosylarginyll- 113. ysylleucyl­methionylgluta­mylaspartylpro­lylaspartylly­syltryptophylly­sylaspa- 114. rtyltyro­sylthreonylse­rylarginylphe­nylalanylseryl­glutamylpheny­lalanylseryl- 115. seryltryp­tophylisoleucyl­serylthreonylas­paraginylgluta­mylthreonylglu­taminy- 116. lleucylly­sylglycylisole­ucyllysylglycyl­glutamylalany­lisoleucylaspar­tylthre- 117. onylalany­lasparaginylhis­tidylglycylglu­tamylvalyllysy­larginylalanyl­valylgl- 118. utamylglu­tamylisoleucy­larginylaspara­ginylglycylva­lylthreonylly­sylarginylg- 119. lycylglu­tamylthreonylle­ucylseryltryp­tophylleucylly­sylserylarginy­lleucylly- 120. sylvalylle­ucylthreonylglu­tamylvalylseryl­serylglutamylas­paraginylgluta­myla- 121. lanylglu­taminyllysylglu­taminylglycylas­partylglutamy­lleucylalanylly­sylleuc- 122. ylserylse­rylserylpheny­lalanyllysyla­lanylleucylva­lylthreonylle­ucylleucylse- 123. rylgluta­mylvalylgluta­myllysylmethi­onylleucylsery­lasparaginylphe­nylalanylg- 124. lycylaspar­tylcysteinylva­lylglutaminyl­tyrosyllysylglu­tamylisoleucyl­valylly- 125. sylaspara­ginylserylleu­cylglutamylglu­tamylleucyliso­leucylserylgly­cylseryll- 126. ysylgluta­mylvalylgluta­minylglutamyl­glutaminylala­nylglutamylly­sylisoleucyl- 127. leucylas­partylthreonyl­glutamylaspara­ginylleucylphe­nylalanylgluta­mylalanyl- 128. glutaminyl­glutaminylleu­cylleucylleucyl­histidylhisti­dylglutaminyl­glutaminy- 129. llysylthre­onyllysylargi­nylisoleucylse­rylalanyllysy­llysylarginylas­partylva- 130. lylgluta­minylglutaminyl­glutaminyliso­leucylalanylglu­taminylalanyl­glutaminy- 131. lglutami­nylglycylgluta­mylglycylglycy­lleucylprolylas­partylarginyl­glycylhis- 132. tidylglu­tamylglutamylle­ucylarginylly­sylleucylgluta­mylserylthreo­nylleucyla- 133. spartylgly­cylleucylgluta­mylarginylsery­larginylgluta­mylarginylglu­taminylgl- 134. utamylar­ginylarginyli­soleucylgluta­minylvalylthre­onylleucylargi­nyllysyltry- 135. ptophylglu­tamylarginylphe­nylalanylgluta­mylthreonylas­paraginyllysyl­glutamy- 136. lthreonyl­valylvalylargi­nyltyrosylleu­cylphenylalanyl­glutaminylthre­onylglyc- 137. ylserylse­rylhistidylglu­tamylarginylphe­nylalanylleucyl­serylphenylala­nylser- 138. ylserylle­ucylglutamylse­rylleucylseryl­serylglutamylle­ucylglutamylglu­taminy- 139. lthreony­llysylglutamyl­phenylalanylse­ryllysylarginyl­threonylgluta­mylseryli- 140. soleucyla­lanylvalylglu­taminylalanyl­glutamylaspara­ginylleucylva­lyllysylglu- 141. tamylala­nylserylgluta­mylisoleucylpro­lylleucylglycyl­prolylglutami­nylaspara- 142. ginyllysyl­glutaminylleu­cylleucylgluta­minylglutaminyl­glutaminylala­nyllysyl- 143. seryliso­leucyllysylglu­tamylglutaminyl­valyllysyllysy­lleucylglutamy­lasparty- 144. lthreony­lleucylglutamyl­glutamylaspar­tylisoleucylly­sylthreonylmet­hionylglu- 145. tamylmet­hionylvalylly­sylthreonylly­syltryptophylas­partylhistidyl­phenylalan- 146. ylglycyl­serylasparagi­nylphenylalanyl­glutamylthreo­nylleucylseryl­valyltrypt- 147. ophyliso­leucylthreonyl­glutamyllysyl­glutamyllysyl­glutamylleucy­lasparaginyl- 148. alanylle­ucylglutamylthre­onylserylseryl­serylalanylmet­hionylaspartyl­methion- 149. ylglutami­nylisoleucylse­rylglutaminyli­soleucyllysyl­valylthreonyli­soleucylg- 150. lutaminyl­glutamylisole­ucylglutamylse­ryllysylleucyl­serylseryliso­leucylvaly- 151. lglycylle­ucylglutamylglu­tamylglutamyla­lanylglutaminyl­serylphenylala­nylala- 152. nylgluta­minylphenylala­nylvalylthreo­nylthreonylgly­cylglutamylse­rylalanylar- 153. ginyliso­leucyllysylala­nyllysylleucyl­threonylgluta­minylisoleucy­larginylarg- 154. inyltyro­sylglycylgluta­mylglutamylle­ucylarginylglu­tamylhistidyla­lanylgluta- 155. minylcys­teinylleucylglu­tamylglycylthre­onylisoleucylle­ucylglycylhis­tidylle- 156. ucylseryl­glutaminylglu­taminylglutami­nyllysylpheny­lalanylglutamyl­glutamyla- 157. sparaginy­lleucylarginy­llysylisoleucyl­glutaminylglu­taminylserylva­lylserylg- 158. lutamylphe­nylalanylgluta­mylaspartylly­sylleucylalanyl­valylprolyliso­leucyll- 159. ysylisole­ucylcysteinyl­serylserylala­nylthreonylglu­tamylthreonyl­tyrosyllysy- 160. lvalylle­ucylglutaminyl­glutamylhisti­dylmethionylas­partylleucylcys­teinylglu- 161. taminyla­lanylleucylglu­tamylserylleu­cylserylseryla­lanylisoleucyl­threonylal- 162. anylpheny­lalanylseryla­lanylserylala­nylarginyllysyl­valylvalylaspa­raginylar- 163. ginylaspar­tylserylcyste­inylvalylgluta­minylglutamyla­lanylalanylala­nylleucy- 164. lglutami­nylglutaminyl­glutaminyltyro­sylglutamylas­partylisoleucy­lleucylargi- 165. nylarginy­lalanyllysylglu­tamylarginylglu­taminylthreony­lalanylleucyl­glutamy- 166. lasparagi­nylleucylleucy­lalanylhistidyl­tryptophylglu­taminylarginy­lleucylgl- 167. utamylly­sylglutamylle­ucylserylseryl­phenylalanylle­ucylthreonyltryp­tophylle- 168. ucylgluta­mylarginylgly­cylglutamylala­nyllysylalanyl­serylserylpro­lylglutamy- 169. lmethiony­laspartylisole­ucylserylalany­laspartylargi­nylvalyllysyl­valylgluta- 170. mylglycyl­glutamylleucyl­glutaminylleu­cylisoleucylglu­taminylalanylle­ucylglu- 171. taminylas­paraginylgluta­mylvalylvalyl­serylglutaminy­lalanylserylphe­nylalany- 172. ltyrosyl­seryllysylleu­cylleucylgluta­minylleucylly­sylglutamylse­rylleucylphe- 173. nylalanyl­serylvalylala­nylseryllysylas­partylaspartyl­valyllysylmet­hionylmet- 174. hionylly­sylleucylhisti­dylleucylgluta­mylglutaminylle­ucylaspartylglu­tamylar- 175. ginyltryp­tophylarginylas­partylleucylpro­lylglutaminyli­soleucylisole­ucylasp- 176. araginylly­sylarginyliso­leucylasparagi­nylphenylalany­lleucylglutami­nylseryl- 177. valylvaly­lalanylglutamyl­histidylgluta­minylglutaminyl­phenylalanylas­partylg- 178. lutamylle­ucylleucylleu­cylserylpheny­lalanylserylva­lyltryptophyli­soleucylly- 179. sylleucyl­phenylalanylle­ucylserylgluta­mylleucylgluta­minylthreonyl­threonyls- 180. erylgluta­mylisoleucylse­rylisoleucylmet­hionylaspartyl­histidylgluta­minylval- 181. ylalanylle­ucylthreonylar­ginylhistidylly­sylaspartylhis­tidylalanylala­nylglu- 182. tamylvalyl­glutamylserylly­syllysylglycyl­glutamylleucyl­glutaminylsery­lleucy- 183. lglutami­nylglycylhisti­dylleucylalany­llysylleucylgly­cylserylleucyl­glycylar- 184. ginylala­nylglutamylas­partylleucylhis­tidylleucylle­ucylglutaminyl­glycyllysy- 185. lalanylglu­tamylaspartyl­cysteinylpheny­lalanylglutami­nylleucylpheny­lalanylg- 186. lutamylglu­tamylalanylse­rylglutaminyl­valylvalylglu­tamylarginylar­ginylgluta- 187. minylleu­cylalanylleucyl­serylhistidylle­ucylalanylglu­tamylphenylala­nylleucy- 188. lglutami­nylserylhisti­dylalanylsery­lleucylserylgly­cylisoleucylle­ucylarginy- 189. lglutami­nylleucylargi­nylglutaminyl­threonylvalyl­glutamylalanyl­threonylaspa- 190. raginylse­rylmethionylas­paraginyllysy­lasparaginylglu­tamylserylaspar­tylleuc- 191. ylisoleu­cylglutamylly­sylaspartylle­ucylasparaginy­laspartylalany­lleucylglut- 192. aminylas­paraginylalany­llysylalanylle­ucylglutamylse­rylalanylalanyl­valylser- 193. ylleucylas­partylglycyli­soleucylleucyl­seryllysylala­nylglutaminyl­tyrosylhis- 194. tidylleu­cyllysylisole­ucylglycylseryl­serylglutamyl­glutaminylargi­nylthreony- 195. lserylcys­teinylarginyla­lanylthreonyla­lanylaspartyl­glutaminylleu­cylcystein- 196. ylglycyl­glutamylvalyl­glutamylarginy­lisoleucylglu­taminylaspara­ginylleucyll- 197. eucylgly­cylthreonylly­sylglutaminyl­serylglutamyla­lanylaspartyla­lanylleucyl- 198. alanylva­lylleucyllysy­llysylalanylphe­nylalanylgluta­minylaspartyl­glutaminyl- 199. lysylglu­tamylglutamylle­ucylleucyllysyl­serylisoleucyl­glutamylaspar­tylisole- 200. ucylgluta­mylglutamylar­ginylthreonylas­partyllysylglu­tamylarginylle­ucyllysy- 201. lglutamyl­prolylthreony­larginylgluta­minylalanylle­ucylglutaminyl­glutaminyla- 202. rginylle­ucylarginylva­lylphenylalany­lasparaginylglu­taminylleucyl­glutamylas- 203. partylglu­tamylleucylas­paraginylseryl­histidylgluta­mylhistidylglu­tamylleucy- 204. lcysteinyl­tryptophylleu­cyllysylaspar­tyllysylalany­llysylglutami­nylisoleucy- 205. lalanylglu­taminyllysylas­partylvalylala­nylphenylalany­lalanylprolyl­glutamyl- 206. valylaspar­tylarginylglu­tamylisoleucy­lasparaginylar­ginylleucylglu­tamylvaly- 207. lthreonyl­tryptophylaspar­tylaspartylthre­onyllysylargi­nylleucylisole­ucylhis- 208. tidylglu­tamylasparagi­nylglutaminyl­glycylglutami­nylcysteinylcys­teinylglycy- 209. lleucyli­soleucylaspar­tylleucylmethi­onylarginylglu­tamyltyrosylglu­taminylas- 210. paraginy­lleucyllysylse­rylalanylvalyl­seryllysylvaly­lleucylglutamy­lasparagi- 211. nylalanyl­serylserylvaly­lisoleucylvalyl­threonylarginyl­threonylthreo­nylisol- 212. eucyllysy­laspartylgluta­minylglutamylas­partylleucylly­syltryptophyla­lanylph- 213. enylalanyl­seryllysylhis­tidylglutamyl­threonylalany­llysylasparagi­nyllysylme- 214. thionylas­paraginyltyro­syllysylgluta­minyllysylaspar­tylleucylaspar­tylaspara- 215. ginylphe­nylalanylthre­onylseryllysyl­glycyllysylhis­tidylleucylle­ucylserylgl- 216. utamylle­ucyllysyllysy­lisoleucylhis­tidylserylsery­laspartylpheny­lalanylsery- 217. lleucylva­lyllysylthreo­nylaspartylmet­hionylglutamyl­serylthreonyl­valylaspar- 218. tyllysyl­tryptophylleu­cylaspartylva­lylserylgluta­myllysylleucyl­glutamylglut- 219. amylaspa­raginylmethio­nylaspartylar­ginylleucylar­ginylvalylsery­lleucylseryl- 220. isoleucyl­tryptophylaspar­tylaspartylva­lylleucylseryl­threonylarginy­lasparty- 221. lglutamy­lisoleucylglu­tamylglycyltryp­tophylserylas­paraginylaspa­raginylcyst- 222. einylvalyl­prolylglutami­nylmethionyla­lanylglutamylas­paraginylisole­ucylsery- 223. lasparagi­nylleucylaspar­tylasparaginyl­histidylleucy­larginylalanyl­glutamylg- 224. lutamylle­ucylleucyllysyl­glutamylpheny­lalanylglutamyl­serylglutamyl­valyllys- 225. ylaspara­ginyllysylala­nylleucylargi­nylleucylgluta­mylglutamylle­ucylhistidyl- 226. seryllysyl­valylasparagi­nylaspartylle­ucyllysylgluta­mylleucylthre­onyllysyla- 227. sparaginy­lleucylglutamyl­threonylprolyl­prolylasparty­lleucylglutami­nylpheny- 228. lalanyli­soleucylgluta­mylalanylaspar­tylleucylmethi­onylglutaminy­llysylleucy- 229. lglutamyl­histidylalany­llysylglutamy­lisoleucylthre­onylglutamylva­lylalanyll- 230. ysylglycyl­threonylleucy­llysylaspartyl­phenylalanylthre­onylalanylglu­taminyl- 231. serylthre­onylglutaminyl­valylglutamylly­sylphenylalany­lisoleucylaspa­raginyl- 232. aspartyli­soleucylthreo­nylthreonyltryp­tophylphenyla­lanylthreonylly­sylvalyl- 233. glutamyl­glutamylserylle­ucylmethionylas­paraginylcyste­inylalanylglu­taminyla- 234. sparaginyl­glutamylthreo­nylcysteinylglu­tamylalanylle­ucyllysyllysyl­valyllys- 235. ylasparty­lisoleucylglu­taminyllysylglu­tamylleucylglu­taminylserylglu­taminyl- 236. glutaminyl­serylasparagi­nylisoleucylse­rylserylthreo­nylglutaminyl­glutamylas- 237. paraginy­lleucylaspara­ginylserylleu­cylcysteinylar­ginyllysyltyro­sylhistidyl- 238. serylala­nylglutamylle­ucylglutamylse­rylleucylglycy­larginylalanyl­methionylt- 239. hreonylgly­cylleucylisole­ucyllysyllysyl­histidylgluta­mylalanylvalyl­serylglu- 240. taminylle­ucylcysteinyl­seryllysylthre­onylglutaminy­lalanylserylle­ucylglutam- 241. inylgluta­mylserylleucyl­glutamyllysyl­histidylpheny­lalanylserylglu­tamylsery- 242. lmethionyl­glutaminylglu­tamylphenylala­nylglutaminyl­glutamyltryptop­hylpheny- 243. lalanylle­ucylglycylala­nyllysylalany­lalanylalanylly­sylglutamylse­rylserylas- 244. partylar­ginylthreonyl­glycylaspartyl­seryllysylvaly­lleucylglutamy­lalanyllys- 245. ylleucyl­histidylaspar­tylleucylgluta­minylasparagi­nylisoleucylle­ucylasparty- 246. lserylva­lylserylaspar­tylglycylgluta­minylseryllysy­lleucylasparty­lalanylval- 247. ylthreonyl­glutaminylglu­tamylglycylglu­taminylthreony­lleucyltyrosy­lalanylhi- 248. stidylle­ucylseryllysyl­glutaminyliso­leucylvalylse­rylserylisole­ucylglutamin- 249. ylglutamyl­glutaminyliso­leucylthreony­llysylalanylas­paraginylgluta­mylglutam- 250. ylphenyla­lanylglutaminy­lalanylphenyla­lanylleucylly­sylglutaminyl­cysteinyll- 251. eucyllysy­laspartyllysyl­glutaminylala­nylleucylgluta­minylaspartyl­cysteinyla- 252. lanylseryl­glutamylleucyl­glycylserylphe­nylalanylgluta­mylaspartylglu­taminyl- 253. histidylar­ginyllysylleu­cylasparaginy­lleucyltryptop­hylisoleucylhis­tidylglu- 254. tamylmet­hionylglutamyl­glutamylarginyl­phenylalanylas­paraginylthre­onylgluta- 255. mylaspara­ginylleucylgly­cylglutamylse­ryllysylgluta­minylhistidyli­soleucylpr- 256. olylgluta­myllysyllysylas­paraginylgluta­mylvalylhisti­dyllysylvalyl­glutamylm- 257. ethionyl­phenylalanylle­ucylglycylglu­tamylleucylle­ucylalanylala­nylarginylgl- 258. utamylse­rylleucylaspar­tyllysylleucyl­serylglutaminy­larginylglycyl­glutaminy- 259. lleucylle­ucylserylgluta­mylglutamylgly­cylhistidylgly­cylalanylglycyl­glutami- 260. nylgluta­mylglycylargi­nylleucylcyste­inylserylgluta­minylleucylle­ucylthreony- 261. lserylhis­tidylglutaminy­lasparaginylle­ucylleucylargi­nylmethionylthre­onylly- 262. sylgluta­myllysylleucy­larginylseryl­cysteinylgluta­minylvalylala­nylleucylglu- 263. taminylglu­tamylhistidyl­glutamylalany­lleucylglutamyl­glutamylalany­lleucylgl- 264. utaminyl­serylmethionyl­tryptophylphe­nylalanyltryp­tophylvalylly­sylalanyliso- 265. leucylglu­taminylasparty­larginylleucy­lalanylcystei­nylalanylgluta­mylserylth- 266. reonylle­ucylglycylsery­llysylaspartyl­threonylleucyl­glutamyllysylar­ginylleu- 267. cylseryl­glutaminyliso­leucylglutami­nylaspartyliso­leucylleucylle­ucylmethion- 268. yllysylgly­cylglutamylgly­cylglutamylva­lyllysylleucy­lasparaginylmet­hionylal- 269. anylisole­ucylglycyllysyl­glycylglutamyl­glutaminylala­nylleucylargi­nylseryls- 270. erylaspa­raginyllysylglu­tamylglycylglu­taminylarginyl­valylisoleucyl­glutamin- 271. ylthreonyl­glutaminylleu­cylglutamylthre­onylleucyllysyl­glutamylvalyl­tryptop- 272. hylalany­laspartylisole­ucylmethionyl­serylserylseryl­valylhistidyla­lanylglut- 273. aminylse­rylthreonylle­ucylglutamylse­rylvalylisole­ucylserylgluta­minyltrypto- 274. phylaspa­raginylaspartyl­tyrosylvalylglu­tamylarginylly­sylasparaginyl­glutami- 275. nylleucyl­glutamylgluta­minyltryptophyl­methionylgluta­mylserylvalylas­partylg- 276. lutaminy­llysylisoleucyl­glutamylhisti­dylprolylleucyl­glutaminylpro­lylglutam- 277. inylprolyl­glycylleucylly­sylglutamylly­sylphenylalanyl­valylleucylle­ucylaspa- 278. rtylhisti­dylleucylgluta­minylseryliso­leucylleucylse­rylglutamylala­nylglutam- 279. ylaspartyl­histidylthreo­nylarginylala­nylleucylhisti­dylarginylleu­cylisoleuc- 280. ylalanylly­sylserylarginyl­glutamylleucyl­tyrosylglutamy­llysylthreonyl­glutam- 281. ylaspartyl­glutamylseryl­phenylalanylly­sylaspartylthre­onylalanylglu­taminylg- 282. lutamylglu­tamylleucylly­sylthreonylglu­taminylphenyla­lanylasparagi­nylaspart- 283. ylisoleu­cylmethionylthre­onylvalylalany­llysylglutamy­llysylmethiony­larginyl- 284. lysylvalyl­glutamylgluta­mylisoleucylva­lyllysylaspar­tylhistidylle­ucylmethio- 285. nyltyrosy­lleucylasparty­lalanylvalylhis­tidylglutamyl­phenylalanylthre­onylas- 286. partyltryp­tophylleucylhis­tidylserylala­nyllysylgluta­mylglutamylle­ucylhisti- 287. dylarginyl­tryptophylsery­laspartylmethi­onylserylglycy­laspartylseryl­serylal- 288. anylthre­onylglutaminy­llysyllysylle­ucylseryllysy­lisoleucyllysyl­glutamylleu- 289. cylisole­ucylaspartylse­rylarginylglu­tamylisoleucyl­glycylalanylse­rylarginyl- 290. leucylse­rylarginylvalyl­glutamylserylle­ucylalanylpro­lylglutamylva­lyllysylg- 291. lutaminy­lasparaginylthre­onylthreonyla­lanylserylgly­cylcysteinylglu­tamylleu- 292. cylmethi­onylhistidylthre­onylglutamylmet­hionylglutami­nylalanylleucy­larginy- 293. lalanylas­partyltryptop­hyllysylgluta­minyltryptophyl­glutamylaspar­tylserylva- 294. lylpheny­lalanylglutami­nylthreonylglu­taminylserylcys­teinylleucylglu­tamylas- 295. paraginy­lleucylvalylse­rylglutaminyl­methionylalany­lleucylserylglu­tamylglut- 296. aminylglu­tamylphenylala­nylserylglycyl­glutaminylvaly­lalanylglutami­nylleucy- 297. lglutamyl­glutaminylala­nylleucylgluta­mylglutaminyl­phenylalanylse­rylalanyll- 298. eucylleu­cyllysylthreo­nyltryptophyla­lanylglutaminyl­glutaminylleu­cylthreony- 299. lleucylle­ucylglutamylgly­cyllysylaspara­ginylthreonylas­partylglutamyl­glutam- 300. ylisoleu­cylvalylgluta­mylcysteinyltryp­tophylhistidy­llysylglycylglu­taminylg- 301. lutamyli­soleucylleucy­laspartylalany­lleucylglutami­nyllysylalanyl­glutamylpr- 302. olylargi­nylthreonylglu­tamylaspartylle­ucyllysylseryl­glutaminylleu­cylaspara- 303. ginylglu­tamylleucylcys­teinylarginyl­phenylalanylse­rylarginylaspar­tylleucyl- 304. serylthre­onyltyrosylse­rylglycyllysyl­valylserylgly­cylleucylisole­ucyllysylg- 305. lutamylty­rosylasparagi­nylcysteinylle­ucylcysteinylle­ucylglutaminy­lalanylse- 306. ryllysyl­glycylcysteinyl­glutaminylaspa­raginyllysylglu­tamylglutaminy­lisoleu- 307. cylleucyl­glutaminylglu­taminylarginyl­phenylalanylar­ginyllysylala­nylphenyla- 308. lanylargi­nylaspartylphe­nylalanylgluta­minylglutaminyl­tryptophylleu­cylvalyl- 309. asparagi­nylalanyllysy­lisoleucylthre­onylthreonyla­lanyllysylcys­teinylphenyl- 310. alanylas­partylisoleucyl­prolylglutami­nylasparaginy­lisoleucylseryl­glutamylv- 311. alylseryl­threonylserylle­ucylglutaminy­llysylisoleucyl­glutaminylglu­tamylphe- 312. nylalany­lleucylserylglu­tamylserylglu­tamylasparagi­nylglycylgluta­minylhisti- 313. dyllysylle­ucylasparaginyl­methionylmethi­onylleucylsery­llysylglycylglu­tamyl- 314. leucylle­ucylserylthre­onylleucylleu­cylthreonylly­sylglutamylly­sylalanyllysy- 315. lglycyli­soleucylgluta­minylalanylly­sylvalylthreo­nylalanylalany­llysylglutam- 316. ylaspartyl­tryptophyllysy­lasparaginylphe­nylalanylhisti­dylserylaspara­ginyll- 317. eucylhis­tidylglutaminy­llysylglutamyl­serylalanylle­ucylglutamylas­paraginyll- 318. eucyllysy­lisoleucylglu­taminylmethio­nyllysylaspar­tylphenylalanyl­glutamylva- 319. lylseryla­lanylglutamyl­prolylisoleucyl­glutaminylaspar­tyltryptophylle­ucylse- 320. ryllysyl­threonylgluta­myllysylmethi­onylvalylhisti­dylglutamylse­rylserylaspa- 321. raginylar­ginylleucylty­rosylaspartylle­ucylprolylala­nyllysylarginy­larginylg- 322. lutamylglu­taminylglutami­nyllysylleucyl­glutaminylseryl­valylleucylglu­tamylg- 323. lutamyli­soleucylhisti­dylcysteinylty­rosylglutamyl­prolylglutami­nylleucylasp- 324. araginylar­ginylleucylly­sylglutamylly­sylalanylgluta­minylglutaminy­lleucyltr- 325. yptophyl­glutamylglycyl­glutaminylala­nylalanylsery­llysylserylphe­nylalanylar- 326. ginylhis­tidylarginylva­lylserylgluta­minylleucylse­rylserylgluta­minyltyrosyl- 327. leucylala­nylleucylsery­lasparaginylle­ucylthreonylly­sylglutamylly­sylvalylse- 328. rylarginy­lleucylasparty­larginylisole­ucylvalylalanyl­glutamylhisti­dylaspara- 329. ginylglu­taminylphenyla­lanylserylleu­cylglycylisole­ucyllysylgluta­mylleucylg- 330. lutaminy­laspartyltryp­tophylmethionyl­threonylaspar­tylalanylisole­ucylhistid- 331. ylmethio­nylleucylaspar­tylseryltyrosyl­cysteinylhisti­dylprolylthre­onylseryl- 332. aspartylly­sylserylvalylle­ucylaspartylse­rylarginylthre­onylleucyllysy­lleucy- 333. lglutamy­lalanylleucylle­ucylserylvaly­llysylglutami­nylglutamylly­sylglutamyl- 334. isoleucyl­glutaminylmet­hionyllysylmet­hionylisoleucyl­valylthreonylar­ginylgl- 335. ycylgluta­mylserylvalylle­ucylglutaminy­lasparaginylthre­onylserylprolyl­gluta- 336. mylglycy­lisoleucylpro­lylthreonyliso­leucylglutami­nylglutaminyl­glutaminylle- 337. ucylgluta­minylserylvaly­llysylaspartyl­methionyltryp­tophylalanylse­rylleucyl- 338. leucylse­rylalanylglycy­lisoleucylargi­nylcysteinylly­sylserylgluta­minylleucy- 339. lglutamyl­glycylalanylle­ucylseryllysyl­tryptophylthre­onylseryltyro­sylglutam- 340. inylaspar­tylglycylvaly­larginylgluta­minylphenylala­nylserylglycyl­tryptophyl- 341. methiony­laspartylseryl­methionylgluta­mylalanylaspa­raginylleucylas­paraginyl- 342. glutamyl­serylglutamylar­ginylglutaminyl­histidylalanyl­glutamylleucy­larginyl- 343. aspartylly­sylthreonylthre­onylmethionylle­ucylglycyllysy­lalanyllysylle­ucyll- 344. eucylaspa­raginylglutamyl­glutamylvalylle­ucylseryltyro­sylserylserylle­ucylle- 345. ucylgluta­mylthreonyliso­leucylglutamyl­valyllysylgly­cylalanylglycyl­methiony- 346. lthreonyl­glutamylhisti­dyltyrosylvalyl­threonylgluta­minylleucylglu­tamylleuc- 347. ylglutami­nylaspartylle­ucylglutaminyl­glutamylarginyl­tyrosylarginy­lalanylis- 348. oleucylglu­taminylglutamy­larginylalany­llysylglutamy­lalanylvalylthre­onyllys- 349. ylserylglu­tamyllysylleu­cylvalylarginy­lleucylhistidyl­glutaminylglu­tamyltyr- 350. osylgluta­minylarginylas­partylleucylly­sylalanylpheny­lalanylglutamyl­valyltr- 351. yptophylle­ucylglycylglu­taminylglutamyl­glutaminylglu­tamyllysylleu­cylaspart- 352. ylglutami­nyltyrosylseryl­valylleucylglu­tamylglycylas­partylalanylhis­tidylth- 353. reonylhis­tidylglutamyl­threonylthreo­nylleucylargi­nylaspartylle­ucylglutamin- 354. ylglutamy­lleucylglutami­nylvalylhisti­dylcysteinyla­lanylglutamyl­glycylgluta- 355. minylala­nylleucylleucy­lasparaginylse­rylvalylleucyl­histidylthreo­nylarginyl- 356. glutamylas­partylvalyliso­leucylprolylse­rylglycylisole­ucylprolylglu­taminyla- 357. lanylglu­tamylaspartylar­ginylalanylle­ucylglutamylse­rylleucylargi­nylglutami- 358. nylaspar­tyltryptophyl­glutaminylala­nyltyrosylglu­taminylhistidy­larginylleuc- 359. ylserylglu­tamylthreonylar­ginylthreonyl­glutaminylphe­nylalanylaspa­raginylas- 360. paraginyl­valylvalylaspa­raginyllysylle­ucylarginylle­ucylmethionyl­glutamylgl- 361. utaminylly­sylphenylalanyl­glutaminylglu­taminylvalylas­partylglutamyl­tryptop- 362. hylleucy­llysylthreony­lalanylglutamyl­glutamyllysyl­valylserylpro­lylarginylt- 363. hreonylar­ginylarginylglu­taminylserylas­paraginylargi­nylalanylthre­onyllysyl- 364. glutamyli­soleucylgluta­minylleucylhis­tidylglutaminyl­methionyllysy­llysyltry- 365. ptophylhis­tidylglutamyl­glutamylvalyl­threonylalanyl­tyrosylarginy­laspartylg- 366. lutamylva­lylglutamylglu­tamylvalylgly­cylalanylargi­nylalanylgluta­minylgluta- 367. mylisole­ucylleucylaspar­tylglutamylse­rylhistidylva­lylasparaginyl­serylargin- 368. ylmethio­nylglycylcyste­inylglutaminy­lalanylthreonyl­glutaminylleu­cylthreony- 369. lserylar­ginyltyrosylglu­taminylalanylle­ucylleucylleu­cylglutaminyl­valylleuc- 370. ylglutamyl­glutaminyliso­leucyllysylphe­nylalanylleucyl­glutamylgluta­mylgluta- 371. mylisole­ucylglutaminyl­serylleucylglu­tamylglutamyl­serylglutamyl­serylseryll- 372. eucylseryl­seryltyrosylse­rylaspartyltryp­tophyltyrosyl­glycylserylthre­onylhi- 373. stidylly­sylasparaginyl­phenylalanylly­sylasparaginyl­valylalanylthre­onyllysy- 374. lisoleucy­laspartyllysyl­valylaspartyl­threonylvalyl­methionylmethi­onylglycyl- 375. lysyllysy­lleucyllysylthre­onylleucylglu­tamylvalylleu­cylleucyllysy­laspartyl- 376. methionyl­glutamyllysyl­glycylhistidyl­serylleucylle­ucyllysylsery­lalanylargi- 377. nylgluta­myllysylglycyl­glutamylarginy­lalanylvalylly­syltyrosylleu­cylglutamy- 378. lglutamyl­glycylglutamy­lalanylglutamy­larginylleucy­larginyllysyl­glutamyliso- 379. leucylhis­tidylaspartyl­histidylmethi­onylglutamylglu­taminylleucylly­sylgluta- 380. mylleucyl­threonylseryl­threonylvalylar­ginyllysylglu­tamylhistidyl­methionylt- 381. hreonylle­ucylglutamylly­sylglycylleucyl­histidylleucy­lalanyllysylglu­tamylph- 382. enylalanyl­serylaspartylly­sylcysteinylly­sylalanylleucyl­threonylgluta­minylt- 383. ryptophy­lisoleucylala­nylglutamylty­rosylglutaminyl­glutamylisole­ucylleucylh- 384. istidylva­lylprolylgluta­mylglutamylpro­lyllysylmethi­onylglutamylle­ucyltyros- 385. ylglutamy­llysyllysylala­nylglutaminylle­ucylseryllysyl­tyrosyllysylse­rylleuc- 386. ylglutami­nylglutaminyl­threonylvalylle­ucylserylhisti­dylglutamylpro­lylseryl- 387. valyllysyl­serylvalylargi­nylglutamylly­sylglycylgluta­mylalanylleucy­lleucylg- 388. lutamylle­ucylvalylgluta­minylaspartyl­valylthreonylle­ucyllysylaspar­tyllysyl- 389. isoleucy­laspartylgluta­minylleucylglu­taminylserylas­partyltyrosyl­glutaminyl- 390. aspartylle­ucylcysteinyl­serylisoleucyl­glycyllysylglu­tamylhistidyl­valylphen- 391. ylalanyl­serylleucylglu­tamylalanylly­sylvalyllysylas­partylhistidyl­glutamyla- 392. spartylty­rosylasparagi­nylserylgluta­mylleucylgluta­minylglutamyl­valylglutam- 393. yllysyltryp­tophylleucylle­ucylglutaminyl­methionylseryl­glycylarginylle­ucylv- 394. alylalanyl­prolylasparty­lleucylleucyl­glutamylthreo­nylserylserylle­ucylgluta- 395. mylthreo­nylisoleucylthre­onylglutaminyl­glutaminylleu­cylalanylhisti­dylhisti- 396. dyllysyla­lanylmethionyl­methionylgluta­mylglutamyliso­leucylalanylgly­cylphen- 397. ylalanyl­glutamylaspar­tylarginylleu­cylasparaginy­lasparaginylle­ucylglutamin- 398. ylmethio­nyllysylglycy­laspartylthre­onylleucyliso­leucylglycylglu­taminylcyst- 399. einylala­nylaspartylhis­tidylleucylglu­taminylalanylly­sylleucyllysyl­glutamin- 400. ylaspara­ginylvalylhis­tidylalanylhis­tidylleucylglu­taminylglycyl­threonyllys- 401. ylaspartyl­seryltyrosylse­rylalanylisole­ucylcysteinyl­serylthreonyla­lanylglu- 402. taminylar­ginylmethionyl­tyrosylglutami­nylserylleucyl­glutamylhisti­dylglutam- 403. ylleucyl­glutaminyllysyl­histidylvalyl­serylarginylglu­taminylaspartyl­threony- 404. lleucylglu­taminylglutami­nylcysteinylglu­taminylalanyl­tryptophylleu­cylseryl- 405. alanylva­lylglutaminyl­prolylasparty­lleucylglutamyl­prolylserylpro­lylglutami- 406. nylprolyl­prolylleucylse­rylarginylala­nylglutamylala­nylisoleucylly­sylglutam- 407. inylvaly­llysylhistidyl­phenylalanylar­ginylalanylle­ucylglutaminyl­glutamylgl- 408. utaminyla­lanylarginylthre­onyltyrosylle­ucylaspartylle­ucylleucylcys­teinylse- 409. rylmethi­onylcysteinylas­partylleucylse­rylasparaginy­lalanylserylva­lyllysylt- 410. hreonylthre­onylalanyllysy­laspartylisole­ucylglutaminyl­glutaminylthre­onylgl- 411. utamylglu­taminylthreony­lisoleucylglu­tamylglutaminy­llysylleucylva­lylglutam- 412. inylalanyl­glutaminylaspa­raginylleucyl­threonylgluta­minylglycyltryp­tophylgl- 413. utamylglu­tamylisoleucy­llysylhistidy­lleucyllysylse­rylglutamylle­ucyltryptop- 414. hylisole­ucyltyrosylle­ucylglutaminy­laspartylalany­laspartylgluta­minylglutam- 415. inylleucyl­glutaminylaspa­raginylmethio­nyllysylarginy­larginylhisti­dylserylg- 416. lutamylle­ucylglutamylle­ucylasparaginy­lisoleucylala­nylglutaminylas­paraginy- 417. lmethionyl­valylserylglu­taminylvalylly­sylaspartylphe­nylalanylvaly­llysyllys- 418. ylleucyl­glutaminylsery­llysylglutami­nylalanylseryl­valylasparagi­nylthreonyl- 419. isoleucy­lisoleucylglu­tamyllysylvaly­lasparaginylly­sylleucylthre­onyllysylly- 420. sylgluta­mylglutamylse­rylprolylgluta­mylhistidylly­sylglutamyliso­leucylaspar- 421. aginylhis­tidylleucylas­paraginylaspar­tylglutaminyl­tryptophylleu­cylaspartyl- 422. leucylcys­teinylarginyl­glutaminylsery­lasparaginylas­paraginylleucyl­cysteiny- 423. lleucylglu­taminylarginyl­glutamylgluta­mylaspartylle­ucylglutaminy­larginylth- 424. reonylar­ginylaspartyl­tyrosylhistidy­laspartylcyste­inylmethionylas­paraginyl- 425. valylvalyl­glutamylvalyl­phenylalanylle­ucylglutamylly­sylphenylalanyl­threony- 426. lthreonyl­glutamyltryptop­hylaspartylas­paraginylleucy­lalanylarginyl­serylasp- 427. artylala­nylglutamylse­rylthreonylala­nylvalylhisti­dylleucylgluta­mylalanylle- 428. ucyllysy­llysylleucyla­lanylleucylala­nylleucylgluta­minylglutamylar­ginyllysy- 429. ltyrosyla­lanylisoleucyl­glutamylaspar­tylleucyllysy­laspartylgluta­minyllysyl- 430. glutaminy­llysylmethiony­lisoleucylglu­tamylhistidylle­ucylasparaginy­lleucyla- 431. spartylas­partyllysylglu­tamylleucylva­lyllysylgluta­mylglutaminyl­threonylser- 432. ylhistidy­lleucylglutamyl­glutaminylargi­nyltryptophyl­phenylalanylglu­taminyl- 433. leucylglu­tamylaspartylle­ucylisoleucylly­sylarginyllysy­lisoleucylglu­taminyl- 434. valylseryl­valylthreonylas­paraginylleucyl­glutamylgluta­mylleucylaspa­raginyl- 435. valylvalyl­glutaminylsery­larginylpheny­lalanylglutami­nylglutamylle­ucylmethi- 436. onylgluta­myltryptophyla­lanylglutamyl­glutamylgluta­minylglutaminyl­prolylasp- 437. araginyli­soleucylalanyl­glutamylalany­lleucyllysylglu­taminylserylpro­lylprol- 438. ylprolylas­partylmethiony­lalanylglutami­nylasparaginy­lleucylleucyl­methionyl- 439. aspartyl­histidylleucy­lalanylisoleu­cylcysteinylse­rylglutamylle­ucylglutamyl- 440. alanylly­sylglutaminyl­methionylleucy­lleucyllysylse­rylleucylisole­ucyllysyla- 441. spartyla­lanylaspartylar­ginylvalylmet­hionylalanylas­partylleucylgly­cylleucy- 442. lasparagi­nylglutamylar­ginylglutaminyl­valylisoleucyl­glutaminyllysy­lalanyll- 443. eucylsery­laspartylalanyl­glutaminylseryl­histidylvalylas­paraginylcyste­inyll- 444. eucylsery­laspartylleucyl­valylglycylglu­taminylarginy­larginyllysyl­tyrosylle- 445. ucylaspa­raginyllysyla­lanylleucylse­rylglutamylly­sylthreonylglu­taminylpheny- 446. lalanylle­ucylmethionyla­lanylvalylphe­nylalanylgluta­minylalanylthre­onylsery- 447. lglutami­nylisoleucylglu­taminylglutami­nylhistidylglu­tamylarginylly­sylisole- 448. ucylmethi­onylphenylala­nylarginylglu­tamylhistidyli­soleucylcyste­inylleucyll- 449. eucylpro­lylaspartylas­partylvalylse­ryllysylgluta­minylvalyllysyl­threonylcys- 450. teinylly­sylserylalanyl­glutaminylala­nylserylleucy­llysylthreonyl­tyrosylglut- 451. aminylas­paraginylgluta­mylvalylthreo­nylglycylleucyl­tryptophylala­nylglutami- 452. nylglycy­larginylgluta­mylleucylmethi­onyllysylgluta­mylvalylthreo­nylglutamyl- 453. glutaminyl­glutamyllysyl­serylglutamyl­valylleucylgly­cyllysylleucyl­glutaminy- 454. lglutamy­lleucylglutami­nylserylvalyl­tyrosylaspartyl­serylvalylleu­cylglutami- 455. nyllysyl­cysteinylseryl­histidylarginy­lleucylglutami­nylglutamylle­ucylglutam- 456. yllysylas­paraginylleucyl­valylserylargi­nyllysylhisti­dylphenylalany­llysylgl- 457. utamylas­partylphenyla­lanylaspartylly­sylalanylcyste­inylhistidyltryp­tophyll- 458. eucyllysyl­glutaminylala­nylaspartyliso­leucylvalylthre­onylphenylala­nylproly- 459. lglutamy­lisoleucylaspa­raginylleucyl­methionylaspa­raginylglutamyl­serylseryl- 460. glutamylle­ucylhistidylthre­onylglutaminy­lleucylalanylly­syltyrosylglu­taminy- 461. lasparagi­nylisoleucylle­ucylglutamylglu­taminylserylpro­lylglutamylty­rosylgl- 462. utamylas­paraginylleucy­lleucylleucyl­threonylleucyl­glutaminylargi­nylthreony- 463. lglycylglu­taminylthreony­lisoleucylleu­cylprolylsery­lleucylaspara­ginylgluta- 464. mylvalylas­partylhistidyl­seryltyrosylle­ucylserylgluta­myllysylleucy­lasparag- 465. inylalany­lleucylprolylar­ginylglutaminyl­phenylalanylas­paraginylvaly­lisoleu- 466. cylvalyla­lanylleucylala­nyllysylaspar­tyllysylpheny­lalanyltyrosy­llysylvalyl- 467. glutaminyl­glutamylalany­lisoleucylleu­cylalanylargi­nyllysylgluta­myltyrosyla- 468. lanylsery­lleucylisoleu­cylglutamylle­ucylthreonylthre­onylglutaminyl­serylleu- 469. cylseryl­glutamylleucyl­glutamylalanyl­glutaminylphe­nylalanylleucy­larginylme- 470. thionylse­ryllysylvalyl­prolylthreony­laspartylleucy­lalanylvalylglu­tamylglut- 471. amylalany­lleucylserylle­ucylglutaminy­laspartylglycyl­cysteinylargi­nylalanyl- 472. isoleucy­lleucylaspartyl­glutamylvalyla­lanylglycylle­ucylglycylglu­tamylalany- 473. lvalylas­partylglutamy­lleucylaspara­ginylglutaminy­llysyllysylglu­tamylglycyl- 474. phenylala­nylarginylseryl­threonylglycyl­glutaminylpro­lyltryptophyl­glutaminy- 475. lprolylas­partyllysylmet­hionylleucylhis­tidylleucylva­lylthreonylle­ucyltyros- 476. ylhistidy­larginylleucy­llysylarginyl­glutaminylthre­onylglutamylglu­taminylar- 477. ginylvalyl­serylleucylle­ucylglutamylas­partylthreonyl­threonylseryla­lanyltyr- 478. osylgluta­minylglutamyl­histidylgluta­myllysylmethi­onylcysteinyl­glutaminylgl- 479. utaminylle­ucylglutamylar­ginylglutaminy­lleucyllysylse­rylvalyllysyl­glutamyl- 480. glutamyl­glutaminylsery­llysylvalylas­paraginylgluta­mylglutamylthre­onylleucy- 481. lprolyla­lanylglutamyl­glutamyllysylle­ucyllysylmethi­onyltyrosylhis­tidylsery- 482. lleucyla­lanylglycylse­rylleucylgluta­minylaspartyl­serylglycyliso­leucylvalyl- 483. leucylly­sylarginylvalyl­threonylisole­ucylhistidylle­ucylglutamylas­partylleu- 484. cylalanyl­prolylhistidy­lleucylaspartyl­prolylleucyla­lanyltyrosylglu­tamyllys- 485. ylalanylar­ginylhistidyl­glutaminyliso­leucylglutami­nylseryltryptop­hylglutam- 486. inylglycyl­glutamylleucy­llysylleucylle­ucylthreonylse­rylalanylisole­ucylglyc- 487. ylglutamyl­threonylvalyl­threonylgluta­mylcysteinylglu­tamylserylargi­nylmethi- 488. onylvalyl­glutaminylsery­lisoleucylaspar­tylphenylalanyl­glutaminylthre­onylgl- 489. utamylmet­hionylserylar­ginylserylleu­cylaspartyltryp­tophylleucylar­ginylargi- 490. nylvalylly­sylalanylgluta­mylleucylseryl­glycylprolylva­lyltyrosylleu­cylaspar- 491. tylleucy­lasparaginylle­ucylglutaminy­laspartylisole­ucylglutaminyl­glutamylgl- 492. utamyliso­leucylarginylly­sylisoleucylglu­taminylisoleu­cylhistidylglu­taminyl- 493. glutamyl­glutamylvalyl­glutaminylseryl­serylleucylar­ginylisoleucyl­methionyla- 494. sparaginy­lalanylleucyl­serylhistidylly­sylglutamylly­sylglutamylly­sylphenyla- 495. lanylthre­onyllysylalany­llysylglutamy­lleucylisoleu­cylserylalany­laspartylle- 496. ucylgluta­mylhistidylse­rylleucylalanyl­glutamylleucyl­serylglutamylle­ucylasp- 497. artylgly­cylaspartyliso­leucylglutami­nylglutamylala­nylleucylargi­nylthreonyl- 498. arginylglu­taminylalanyl­threonylleucyl­threonylgluta­mylisoleucylty­rosylsery- 499. lglutami­nylcysteinylglu­taminylarginyl­tyrosyltyrosyl­glutaminylvalyl­phenyla- 500. lanylglu­taminylalanyla­lanylasparagi­nylaspartyltryp­tophylleucylglu­tamylasp- 501. artylala­nylglutaminyl­glutamylleucy­lleucylglutami­nylleucylalanyl­glycylaspa- 502. raginylgly­cylleucylaspar­tylvalylgluta­mylserylalanyl­glutamylgluta­mylaspara- 503. ginylleu­cyllysylseryl­histidylmethi­onylglutamylphe­nylalanylpheny­lalanylser- 504. ylthreonyl­glutamylaspar­tylglutaminyl­phenylalanylhis­tidylserylaspa­raginyll- 505. eucylglu­tamylglutamylle­ucylhistidylse­rylleucylvaly­lalanylthreony­lleucylas- 506. partylpro­lylleucylisole­ucyllysylprolyl­threonylglycy­llysylglutamy­laspartyl- 507. leucylglu­tamylglutaminy­llysylvalylala­nylserylleucyl­glutamylleucy­larginyls- 508. erylgluta­minylarginylmet­hionylserylar­ginylaspartyl­serylglycylala­nylglutam- 509. inylvaly­laspartylleucy­lleucylglutami­nylarginylcys­teinylthreony­lalanylglut- 510. aminyltryp­tophylhistidy­laspartyltyro­sylglutaminylly­sylalanylargi­nylglutam- 511. ylglutamyl­valylisoleucyl­glutamylleucyl­methionylaspa­raginylaspartyl­threony- 512. lglutamy­llysyllysylle­ucylserylgluta­mylphenylalanyl­serylleucylle­ucyllysylt- 513. hreonylse­rylserylseryl­histidylgluta­mylalanylgluta­mylglutamylly­sylleucylse- 514. rylgluta­mylhistidylly­sylalanylleucyl­valylserylvalyl­valylasparagi­nylserylp- 515. henylala­nylhistidylglu­tamyllysyliso­leucylvalylala­nylleucylgluta­mylglutamy- 516. llysylala­nylserylgluta­minylleucylglu­tamyllysylthre­onylglycylaspa­raginylas- 517. partylala­nylseryllysyla­lanylthreonylle­ucylserylargi­nylserylmethi­onylthreo- 518. nylthreo­nylvalyltryptop­hylglutaminylar­ginyltryptophyl­threonylarginy­lleucy- 519. larginyla­lanylvalylala­nylglutaminylas­partylglutami­nylglutamylly­sylisoleuc- 520. ylleucyl­glutamylaspar­tylalanylvaly­laspartylgluta­myltryptophyl­threonylglyc- 521. ylphenyla­lanylasparagi­nylasparaginy­llysylvalylly­syllysylalanyl­threonylglu- 522. tamylmet­hionylisoleucy­laspartylgluta­minylleucylglu­taminylasparty­llysylleu- 523. cylprolyl­glycylserylse­rylalanylgluta­myllysylalanyl­seryllysylala­nylglutamy- 524. lleucylle­ucylthreonylle­ucylleucylglu­tamyltyrosylhis­tidylaspartyl­threonylp- 525. henylala­nylvalylleucyl­glutamylleucyl­glutamylgluta­minylglutaminyl­glutaminy- 526. lserylala­nylleucylglycyl­methionylleucy­larginylgluta­minylglutaminyl­threony- 527. lleucylse­rylmethionylle­ucylglutaminy­laspartylglycy­lalanylalanyl­prolylthre- 528. onylprolyl­glycylglutamyl­glutamylprolyl­prolylleucylmet­hionylglutami­nylglut- 529. amylisole­ucylthreonyla­lanylmethionyl­glutaminylaspar­tylarginylcys­teinylleu- 530. cylaspara­ginylmethionyl­glutaminylglu­tamyllysylvaly­llysylthreony­lasparagin- 531. ylglycylly­sylleucylvaly­llysylglutami­nylglutamylle­ucyllysylaspar­tylarginyl- 532. glutamyl­methionylvalyl­glutamylthreo­nylglutaminyli­soleucylaspara­ginylseryl- 533. valyllysyl­cysteinyltryp­tophylvalylglu­taminylglutamyl­threonyllysyl­glutamyl- 534. tyrosylle­ucylglycylaspa­raginylprolyl­threonylisole­ucylglutamyli­soleucylasp- 535. artylala­nylglutaminylle­ucylglutamylglu­tamylleucylglu­taminylisoleu­cylleucy- 536. lleucylthre­onylglutamyla­lanylthreonylas­paraginylhisti­dylarginylglu­taminyl- 537. asparagi­nylisoleucylglu­tamyllysylmet­hionylalanylglu­tamylglutamyl­glutaminy- 538. llysylglu­tamyllysyltyro­sylleucylglycy­lleucyltyrosyl­threonylisole­ucylleucy- 539. lprolylse­rylglutamylle­ucylserylleucyl­glutaminylleu­cylalanylgluta­mylvalyla- 540. lanylleu­cylaspartylle­ucyllysylisole­ucylarginylas­partylglutami­nylisoleucyl- 541. glutaminy­laspartyllysy­lisoleucyllysyl­glutamylvalyl­glutamylgluta­minylseryl- 542. lysylala­nylthreonylse­rylglutaminyl­glutamylleucyl­serylarginylglu­taminyliso- 543. leucylglu­taminyllysylle­ucylalanyllysy­laspartylleucyl­threonylthreo­nylisole- 544. ucylleucyl­threonyllysylle­ucyllysylalany­llysylthreony­laspartylaspa­raginylv- 545. alylvalyl­glutaminylala­nyllysylthreo­nylaspartylglu­taminyllysylva­lylleucylg- 546. lycylglu­tamylglutamylle­ucylaspartylgly­cylcysteinylas­paraginylsery­llysylle- 547. ucylmethi­onylglutamylle­ucylaspartyla­lanylalanylva­lylglutaminylly­sylphenyl- 548. alanylle­ucylglutamylglu­taminylaspara­ginylglycylglu­taminylleucyl­glycyllysy- 549. lprolylle­ucylalanyllysy­llysylisoleucyl­glycyllysylle­ucylthreonylglu­tamylle- 550. ucylhisti­dylglutaminyl­glutaminylthre­onylisoleucylar­ginylglutaminy­lalanylg- 551. lutamylas­paraginylargi­nylleucylsery­llysylleucylas­paraginylgluta­minylalany- 552. lalanylse­rylhistidylle­ucylglutamylglu­tamyltyrosylas­paraginylgluta­mylmethi- 553. onylleucyl­glutamylleucy­lisoleucylleu­cyllysyltryptop­hylisoleucylglu­tamylly- 554. sylalany­llysylvalylle­ucylalanylhis­tidylglycylthre­onylisoleucyla­lanyltrypt- 555. ophylaspa­raginylseryla­lanylserylglu­taminylleucylar­ginylglutamyl­glutaminyl- 556. tyrosyli­soleucylleucyl­histidylgluta­minylthreonylle­ucylleucylglu­tamylgluta- 557. mylserylly­sylglutamyliso­leucylaspartyl­serylglutamylle­ucylglutamyla­lanylme- 558. thionylthre­onylglutamylly­sylleucylgluta­minyltyrosylle­ucylthreonylse­rylval- 559. yltyrosyl­cysteinylthre­onylglutamylly­sylmethionylse­rylglutaminyl­glutaminyl- 560. valylala­nylglutamylle­ucylglycylargi­nylglutamylthre­onylglutamylglu­tamylleu- 561. cylarginyl­glutaminylmet­hionylisoleucy­llysylisoleucy­larginylleucyl­glutamin- 562. ylaspara­ginylleucylglu­taminylasparty­lalanylalanylly­sylaspartylmet­hionylly- 563. syllysyl­phenylalanylglu­tamylalanylglu­tamylleucylly­syllysylleucyl­glutaminy- 564. lalanyla­lanylleucylglu­tamylglutaminy­lalanylglutami­nylalanylthre­onylleucyl- 565. threonyl­serylprolylglu­tamylvalylgly­cylarginylleu­cylserylleucy­llysylglutam- 566. ylglutami­nylleucylseryl­histidylarginyl­glutaminylhis­tidylleucylle­ucylseryl- 567. glutamyl­methionylgluta­mylserylleucy­llysylprolylly­sylvalylgluta­minylalanyl- 568. valylglu­taminylleucyl­cysteinylgluta­minylserylala­nylleucylargi­nylisoleucyl- 569. prolylglu­tamylaspartyl­valylvalylala­nylserylleucyl­prolylleucylcys­teinylhis- 570. tidylala­nylalanylleucy­larginylleucyl­glutaminylglu­tamylglutamyla­lanylseryl- 571. arginylle­ucylglutaminyl­histidylthreo­nylalanylisole­ucylglutaminyl­glutaminy- 572. lcysteiny­lasparaginyli­soleucylmethi­onylglutaminy­lalanylalanyl­valylvalylgl- 573. utaminyl­tyrosylglutamyl­glutaminyltyro­sylglutamylglu­taminylglutamyl­methion- 574. yllysylhis­tidylleucylglu­taminylglutami­nylleucylisole­ucylglutamylgly­cylala- 575. nylhisti­dylarginylglu­tamylisoleucyl­glutamylaspar­tyllysylprolyl­valylalanyl- 576. threonyl­serylasparagi­nylisoleucylglu­taminylglutamy­lleucylglutami­nylalanyl- 577. glutaminy­lisoleucylsery­larginylhisti­dylglutamylglu­tamylleucylala­nylglutam- 578. inyllysy­lisoleucyllysyl­glycyltyrosyl­glutaminylglu­tamylglutaminy­lisoleucyl- 579. alanylse­rylleucylaspa­raginylserylly­sylcysteinylly­sylmethionylle­ucylthreon- 580. ylmethio­nyllysylalany­llysylhistidy­lalanylthreonyl­methionylleucy­lleucylthr- 581. eonylvalyl­threonylgluta­mylvalylgluta­mylglycylleucy­lalanylglutamyl­glycylth- 582. reonylglu­tamylaspartylle­ucylaspartylgly­cylglutamylle­ucylleucylpro­lylthreo- 583. nylprolyl­serylalanylhis­tidylprolylse­rylvalylvalyl­methionylmethi­onylthreon- 584. ylalanyl­glycylarginyl­cysteinylhisti­dylthreonylle­ucylleucylseryl­prolylvaly- 585. lthreonyl­glutamylgluta­mylserylglycyl­glutamylgluta­mylglycylthre­onylasparag- 586. inylseryl­glutamylisole­ucylserylseryl­prolylprolyla­lanylcysteiny­larginylser- 587. ylprolyl­serylprolylva­lylalanylaspa­raginylthreony­laspartylalanyl­serylvalyl- 588. asparagi­nylglutaminylas­partylisoleucy­lalanyltyrosyl­tyrosylglutami­nylalany- 589. lleucylse­rylalanylgluta­mylarginylleu­cylglutaminyl­threonylaspar­tylalanylal- 590. anyllysy­lisoleucylhis­tidylprolylse­rylthreonylse­rylalanylseryl­glutaminylgl- 591. utamylphe­nylalanyltyro­sylglutamylpro­lylglycylleucyl­glutamylprolyl­serylala- 592. nylthreo­nylalanyllysy­lleucylglycylas­partylleucylglu­taminylarginyl­seryltry- 593. ptophylglu­tamylthreonylle­ucyllysylaspa­raginylvalyli­soleucylseryl­glutamyll- 594. ysylgluta­minylarginylthre­onylleucyltyro­sylglutamylala­nylleucylgluta­mylarg- 595. inylgluta­minylglutaminy­llysyltyrosyl­glutaminylaspar­tylserylleucyl­glutamin- 596. ylseryli­soleucylseryl­threonyllysyl­methionylgluta­mylalanylisole­ucylglutamy- 597. lleucylly­sylleucylseryl­glutamylseryl­prolylglutamyl­prolylglycylar­ginylsery- 598. lprolylglu­tamylserylglu­taminylmethio­nylalanylgluta­mylhistidylglu­taminylal- 599. anylleucyl­methionylaspar­tylglutamyliso­leucylleucylmet­hionylleucylglu­tamin- 600. ylaspartyl­glutamylisole­ucylasparaginyl­glutamylleucyl­glutaminylseryl­seryll- 601. eucylala­nylglutamylglu­tamylleucylva­lylserylgluta­mylserylcyste­inylglutamyl- 602. alanylas­partylprolyla­lanylglutamyl­glutaminylleu­cylalanylleucyl­glutaminyls- 603. erylthre­onylleucylthre­onylvalylleucy­lalanylglutamy­larginylmethi­onylserylt- 604. hreonyli­soleucylarginyl­methionyllysy­lalanylserylgly­cyllysylarginyl­glutami- 605. nylleucy­lleucylglutamyl­glutamyllysylle­ucylasparaginy­laspartylgluta­minylle- 606. ucylgluta­mylglutamylglu­taminylarginyl­glutaminylglu­tamylglutaminy­lalanylle- 607. ucylgluta­minylarginylty­rosylarginylcys­teinylglutamy­lalanylaspartyl­glutamy- 608. lleucylas­partylseryltryp­tophylleucylle­ucylserylthre­onyllysylalanyl­threony- 609. lleucylas­partylthreony­lalanylleucyl­serylprolylpro­lyllysylgluta­mylprolylme- 610. thionylas­partylmethionyl­glutamylalanyl­glutaminylleu­cylmethionylas­partylcy- 611. steinylglu­taminylaspara­ginylmethiony­lleucylvalylglu­tamylisoleucyl­glutamyl- 612. glutaminy­llysylvalylva­lylalanylleucyl­serylglutamylle­ucylserylvalyl­histidy- 613. lasparagi­nylglutamylas­paraginylleucy­lleucylleucyl­glutamylglycy­llysylalany- 614. lhistidyl­threonyllysylas­partylglutamy­lalanylglutamyl­glutaminylleu­cylalany- 615. lglycylly­sylleucylargi­nylarginylleu­cyllysylglycyl­serylleucylle­ucylglutamy- 616. lleucylglu­taminylarginy­lalanylleucyl­histidylaspar­tyllysylgluta­minylleucyl- 617. asparagi­nylmethionylglu­taminylglycyl­threonylalanyl­glutaminylglu­tamyllysyl- 618. glutamyl­glutamylserylas­partylvalylas­partylleucylthre­onylalanylthre­onylglu- 619. taminylse­rylprolylglycyl­valylglutaminyl­glutamyltryptop­hylleucylalanyl­glut- 620. aminylala­nylarginylthre­onylthreonyltryp­tophylthreonyl­glutaminylglu­taminyl- 621. arginylglu­taminylserylse­rylleucylgluta­minylglutaminyl­glutaminyllysyl­gluta- 622. mylleucyl­glutamylgluta­minylglutamylle­ucylalanylglu­tamylglutaminy­llysylser- 623. ylleucylle­ucylarginylse­rylvalylalanyl­serylarginylgly­cylglutamylglu­tamylis- 624. oleucylle­ucylisoleucyl­glutaminylhis­tidylserylala­nylalanylgluta­mylthreonyl- 625. serylgly­cylaspartylala­nylglycylgluta­myllysylproly­laspartylvaly­lleucylsery- 626. lglutami­nylglutamylle­ucylglycylmet­hionylglutamyl­glycylglutamy­llysylseryls- 627. erylalanyl­glutamylaspar­tylglutaminyl­methionylargi­nylmethionylly­syltryptop- 628. hylgluta­mylserylleucyl­histidylgluta­minylglutamyl­phenylalanylse­rylthreonyl- 629. lysylglu­taminyllysylle­ucylleucylglu­taminylaspara­ginylvalylleu­cylglutamylg- 630. lutaminyl­glutamylgluta­minylglutamyl­glutaminylvaly­lleucyltyrosyl­serylargin- 631. ylprolylas­paraginylargi­nylleucylleucyl­serylglycylva­lylprolylleucyl­tyrosyl- 632. lysylgly­cylaspartylva­lylprolylthre­onylglutaminy­laspartyllysyl­serylalanylv- 633. alylthre­onylserylleucy­lleucylaspartyl­glycylleucylas­paraginylgluta­minylala- 634. nylpheny­lalanylglutamyl­glutamylvalyl­serylserylglu­taminylserylgly­cylglycyl- 635. alanylly­sylarginylglu­taminylseryli­soleucylhisti­dylleucylgluta­mylglutaminy- 636. llysylle­ucyltyrosylas­partylglycylva­lylserylalanyl­threonylseryl­threonyltry- 637. ptophylle­ucylaspartylas­partylvalylglu­tamylglutamylar­ginylleucylphe­nylalan- 638. ylvalyla­lanylthreonyla­lanylleucylle­ucylprolylglu­tamylglutamyl­threonylglut- 639. amylthre­onylcysteinylle­ucylphenylala­nylasparaginyl­glutaminylglu­tamylisole- 640. ucylleucy­lalanyllysylas­partylisoleucy­llysylglutamyl­methionylseryl­glutamyl- 641. glutamyl­methionylaspar­tyllysylaspara­ginyllysylaspa­raginylleucyl­phenylalan- 642. ylserylglu­taminylalanyl­phenylalanylpro­lylglutamylas­paraginylglycy­lasparty- 643. lasparagi­nylarginylaspar­tylvalylisole­ucylglutamylas­partylthreony­lleucylgl- 644. ycylcyste­inylleucylleu­cylglycylargi­nylleucylsery­lleucylleucylas­partylsery- 645. lvalylva­lylasparaginyl­glutaminylargi­nylcysteinylhis­tidylglutaminyl­methion- 646. yllysylglu­tamylarginylle­ucylglutaminyl­glutaminyliso­leucylleucylas­paraginy- 647. lphenyla­lanylglutaminy­lasparaginylas­partylleucylly­sylvalylleucyl­phenylala- 648. nylthreo­nylserylleucy­lalanylasparty­lasparaginylly­syltyrosyliso­leucylisole- 649. ucylleucyl­glutaminyllysy­lleucylalanylas­paraginylvalyl­phenylalanylglu­tamyl- 650. glutaminyl­prolylvalylala­nylglutamylglu­taminylisoleu­cylglutamylala­nylisole- 651. ucylgluta­minylglutaminy­lalanylglutamy­laspartylglycy­lleucyllysylglu­tamylph- 652. enylalany­laspartylalanyl­glycylisoleucy­lisoleucylglu­tamylleucylly­sylarginy- 653. larginyl­glycylasparty­llysylleucylglu­taminylvalylglu­tamylglutaminyl­prolyls- 654. erylmethi­onylglutaminyl­glutamylleucyl­seryllysylleu­cylglutaminylas­partylme- 655. thionylty­rosylaspartyl­glutamylleucyl­methionylmethi­onylisoleucyli­soleucylg- 656. lycylsery­larginylarginyl­serylglycylle­ucylasparaginyl­glutaminylaspa­raginyl- 657. leucylthre­onylleucyllysyl­serylglutaminyl­tyrosylglutamy­larginylalany­lleucy- 658. lglutami­nylaspartylle­ucylalanylaspar­tylleucylleucyl­glutamylthreo­nylglycyl- 659. glutaminyl­glutamyllysyl­methionylalanyl­glycylaspartyl­glutaminyllysy­lisoleu- 660. cylisole­ucylvalylseryl­seryllysylglu­tamylglutamyli­soleucylgluta­minylglutam- 661. inylleucy­lleucylasparty­llysylhistidy­llysylglutamyl­tyrosylphenyla­lanylglut- 662. aminylgly­cylleucylgluta­mylserylhisti­dylmethionyli­soleucylleucyl­threonylgl- 663. utamylthre­onylleucylphe­nylalanylargi­nyllysylisole­ucylisoleucyl­serylphenyl- 664. alanylala­nylvalylgluta­minyllysylglu­tamylthreonyl­glutaminylphe­nylalanylhis- 665. tidylthre­onylglutamylle­ucylmethionyla­lanylglutaminy­lalanylseryla­lanylvaly- 666. lleucylly­sylarginylala­nylhistidylly­sylarginylgly­cylvalylgluta­mylleucylglu- 667. tamyltyro­sylisoleucylle­ucylglutamylthre­onyltryptophyl­serylhistidylle­ucyla- 668. spartylglu­tamylaspartyl­glutaminylglu­taminylglutamy­lleucylserylar­ginylglut- 669. aminylle­ucylglutamylva­lylvalylgluta­mylserylseryli­soleucylprolyl­serylvalyl- 670. glycylle­ucylvalylgluta­mylglutamylas­paraginylgluta­mylaspartylar­ginylleucyl- 671. isoleucy­laspartylargi­nylisoleucylthre­onylleucyltyro­sylglutaminyl­histidyll- 672. eucyllysyl­serylserylleu­cylasparaginyl­glutamyltyrosyl­glutaminylpro­lyllysyl- 673. leucylty­rosylglutaminyl­valylleucylas­partylaspartyl­glycyllysylar­ginylleucy- 674. lleucyli­soleucylseryli­soleucylseryl­cysteinylsery­laspartylleucyl­glutamylse- 675. rylgluta­minylleucylas­paraginylgluta­minylleucylgly­cylglutamylcys­teinyltryp- 676. tophylle­ucylserylaspa­raginylthreony­lasparaginylly­sylmethionylse­ryllysylgl- 677. utamylle­ucylhistidylar­ginylleucylglu­tamylthreonyli­soleucylleucy­llysylhist- 678. idyltryp­tophylthreony­larginyltyrosyl­glutaminylseryl­glutamylseryla­lanylasp- 679. artylleu­cylisoleucylhis­tidyltryptophy­lleucylglutami­nylserylalany­llysylasp- 680. artylargi­nylleucylgluta­mylphenylalanyl­tryptophylthre­onylglutaminyl­glutami- 681. nylseryl­valylthreonyl­valylprolylglu­taminylglutamy­lleucylglutamyl­methionyl- 682. valylargi­nylaspartylhis­tidylleucylas­paraginylalanyl­phenylalanylle­ucylglut- 683. amylpheny­lalanylserylly­sylglutamylva­lylaspartylala­nylglutaminyl­serylseryl- 684. leucylly­sylserylseryl­valylleucylse­rylthreonylgly­cylasparaginyl­glutaminyll- 685. eucylleu­cylarginylleu­cyllysyllysyl­valylaspartyl­threonylalanyl­threonylleuc- 686. ylarginyl­serylglutamylle­ucylserylargi­nylisoleucylas­partylserylglu­taminylt- 687. ryptophyl­threonylaspar­tylleucylleucyl­threonylaspara­ginylisoleucyl­prolylal- 688. anylvalyl­glutaminylglu­tamyllysylleu­cylhistidylglu­taminylleucyl­glutaminylm- 689. ethionylas­partyllysylle­ucylprolylsery­larginylhisti­dylalanylisole­ucylseryl- 690. glutamyl­valylmethionyl­seryltryptophy­lisoleucylsery­lleucylmethio­nylglutamy- 691. lasparagi­nylvalylisole­ucylglutaminy­llysylaspartyl­glutamylaspar­tylasparagi- 692. nylisole­ucyllysylaspa­raginylseryli­soleucylglycyl­tyrosyllysyla­lanylisoleuc- 693. ylhistidyl­glutamyltyrosy­lleucylglutami­nyllysyltyrosy­llysylglycylphe­nylala- 694. nyllysyli­soleucylaspar­tylisoleucylas­paraginylcyste­inyllysylgluta­minylleuc- 695. ylthreonyl­valylaspartyl­phenylalanylva­lylasparaginyl­glutaminylseryl­valylle- 696. ucylgluta­minylisoleucyl­serylserylglu­taminylaspartyl­valylglutamyl­seryllysy- 697. larginyl­serylaspartylly­sylthreonylas­partylphenyla­lanylalanylglu­tamylgluta- 698. minylleu­cylglycylalanyl­methionylaspa­raginyllysylse­ryltryptophyl­glutaminyl- 699. isoleucy­lleucylglutami­nylglycylleucyl­valylthreonyl­glutamyllysyli­soleucylg- 700. lutaminy­lleucylleucyl­glutamylglycy­lleucylleucyl­glutamylseryl­tryptophylser- 701. ylglutamyl­tyrosylglutamy­lasparaginylas­paraginylvalyl­glutaminylcys­teinylle- 702. ucyllysyl­threonyltryptop­hylphenylalanyl­glutamylthreo­nylglutaminyl­glutamyl- 703. lysylargi­nylleucyllysyl­glutaminylglu­taminylhistidy­larginylisole­ucylglycyl- 704. aspartyl­glutaminylala­nylserylvalyl­glutaminylaspa­raginylalanylle­ucyllysyla- 705. spartylcys­teinylglutami­nylaspartylle­ucylglutamylas­partylleucyli­soleucylly- 706. sylalany­llysylglutamy­llysylglutamyl­valylglutamylly­sylisoleucylglu­tamylglu- 707. taminylas­paraginylglycy­lleucylalanylle­ucylisoleucyl­glutaminylaspa­raginyll- 708. ysyllysyl­glutamylaspar­tylvalylseryl­serylisoleucyl­valylmethionyl­serylthreo- 709. nylleucy­larginylgluta­mylleucylglycyl­glutaminylthre­onyltryptophy­lalanylasp- 710. araginylle­ucylaspartylhis­tidylmethionyl­valylglycylglu­taminylleucylly­sylis- 711. oleucylle­ucylleucyllysyl­serylvalylleu­cylaspartylglu­taminyltryptop­hylseryl- 712. serylhis­tidyllysylvaly­lalanylphenyla­lanylaspartylly­sylisoleucylas­paraginy- 713. lserylty­rosylleucylmet­hionylglutamy­lalanylarginyl­tyrosylserylle­ucylseryla- 714. rginylphe­nylalanylargi­nylleucylleucyl­threonylglycyl­serylleucylglu­tamylala- 715. nylvalyl­glutaminylvalyl­glutaminylvaly­laspartylaspa­raginylleucyl­glutaminyl- 716. asparagi­nylleucylgluta­minylaspartylas­partylleucylglu­tamyllysylglu­taminylg- 717. lutamylar­ginylserylleu­cylglutaminylly­sylphenylalanyl­glycylseryliso­leucylt- 718. hreonylas­paraginylgluta­minylleucylle­ucyllysylgluta­mylcysteinylhis­tidylpro- 719. lylprolyl­valylthreonyl­glutamylthreo­nylleucylthre­onylasparaginyl­threonylle- 720. ucyllysyl­glutamylvalylas­paraginylmethi­onylarginyltryp­tophylasparagi­nylasp- 721. araginylle­ucylleucylglu­tamylglutamyli­soleucylalanyl­glutamylgluta­minylleuc- 722. ylglutami­nylserylserylly­sylalanylleucy­lleucylglutami­nylleucyltryp­tophylgl- 723. utaminylar­ginyltyrosylly­sylaspartylty­rosylseryllysyl­glutaminylcys­teinylal- 724. anylseryl­threonylvalyl­glutaminylglu­taminylglutami­nylglutamylas­partylargin- 725. ylthreony­lasparaginylglu­tamylleucylle­ucyllysylalany­lalanylthreony­lasparag- 726. inyllysy­laspartylisole­ucylalanylaspar­tylaspartylglu­tamylvalylala­nylthreon- 727. yltryptop­hylisoleucylglu­taminylaspartyl­cysteinylaspa­raginylasparty­lleucyl- 728. leucylly­sylglycylleucyl­glycylthreonyl­valyllysylaspar­tylserylleucyl­phenyla- 729. lanylphe­nylalanylleucyl­histidylgluta­mylleucylglycyl­glutamylgluta­minylleuc- 730. yllysylglu­taminylglutami­nylvalylaspar­tylalanylsery­lalanylalanyl­serylalany- 731. lisoleucyl­glutaminylsery­laspartylgluta­minylleucylse­rylleucylseryl­glutamin- 732. ylhistidy­lleucylcystei­nylalanylleucyl­glutamylgluta­minylalanylle­ucylcystei- 733. nyllysyl­glutaminylglu­taminylthreonyl­serylleucylglu­taminylalanyl­glycylvaly- 734. lleucylas­partyltyrosyl­glutamylthreo­nylphenylalany­lalanyllysylse­rylleucylg- 735. lutamyla­lanylleucylglu­tamylalanyltryp­tophylisoleucyl­valylglutamyla­lanylgl- 736. utamylglu­tamylisoleucy­lleucylglutami­nylglycylgluta­minylaspartyl­prolylsery- 737. lhistidyl­serylserylaspar­tylleucylseryl­threonylisole­ucylglutaminyl­glutamyl- 738. arginylmet­hionylglutamyl­glutamylleucy­llysylglycylglu­taminylmethio­nylleucy- 739. llysylphe­nylalanylseryl­serylmethiony­lalanylprolylas­partylleucylas­partylar- 740. ginylleu­cylasparaginyl­glutamylleucyl­glycyltyrosylar­ginylleucylpro­lylleucy- 741. lasparagi­nylaspartylly­sylglutamyliso­leucyllysylar­ginylmethionyl­glutaminyl- 742. asparagi­nylleucylaspa­raginylarginyl­histidyltryptop­hylserylleucy­lisoleucyl- 743. serylseryl­glutaminylthre­onylthreonylglu­tamylarginylphe­nylalanylsery­llysyl- 744. leucylglu­taminylserylphe­nylalanylleucy­lleucylglutami­nylhistidylglu­taminyl- 745. threonyl­phenylalanylle­ucylglutamylly­sylcysteinylglu­tamylthreonyl­tryptophy- 746. lmethionyl­glutamylpheny­lalanylleucyl­valylglutaminyl­threonylgluta­mylglutam- 747. inyllysy­lleucylalanyl­valylglutamyli­soleucylseryl­glycylasparagi­nyltyrosylg- 748. lutaminyl­histidylleucy­lleucylglutamyl­glutaminylglu­taminylarginy­lalanylhis- 749. tidylglu­tamylleucylphe­nylalanylgluta­minylalanylglu­tamylmethionyl­phenylala- 750. nylserylar­ginylglutaminyl­glutaminyliso­leucylleucylhis­tidylseryliso­leucyli- 751. soleucyli­soleucylaspar­tylglycylgluta­minylarginylle­ucylleucylglu­tamylgluta- 752. minylgly­cylglutaminyl­valylaspartylas­partylarginylas­partylglutamyl­phenylal- 753. anylaspa­raginylleucylly­sylleucylthre­onylleucylleu­cylserylaspara­ginylgluta- 754. minyltryp­tophylglutami­nylglycylvaly­lisoleucylargi­nylarginylala­nylglutamin- 755. ylglutami­nylarginylargi­nylglycylisole­ucylisoleucylas­partylserylglu­taminyl- 756. isoleucy­larginylgluta­minyltryptophyl­glutaminylargi­nyltyrosylargi­nylglutam- 757. ylmethio­nylalanylgluta­myllysylleucy­larginyllysyl­tryptophylleu­cylvalylglut- 758. amylvalyl­seryltyrosylle­ucylprolylmet­hionylserylgly­cylleucylglycyl­serylval- 759. ylprolyli­soleucylproly­lleucylglutami­nylglutaminyla­lanylarginylthre­onylleu- 760. cylpheny­lalanylaspartyl­glutamylvalyl­glutaminylphe­nylalanyllysyl­glutamylly- 761. sylvalyl­phenylalanylle­ucylarginylglu­taminylglutami­nylglycylseryl­tyrosylis- 762. oleucylle­ucylthreonylva­lylglutamylala­nylglycyllysyl­glutaminylleu­cylleucyl- 763. leucylse­rylalanylaspar­tylserylglycy­lalanylglutamy­lalanylalanylle­ucylgluta- 764. minylala­nylglutamylle­ucylalanylglu­tamylisoleucyl­glutaminylglu­tamyllysyltr- 765. yptophylly­sylserylalanyl­serylmethiony­larginylleucyl­glutamylgluta­mylglutam- 766. inyllysy­llysyllysylle­ucylalanylphe­nylalanylleucy­lleucyllysylas­partyltrypt- 767. ophylglu­tamyllysylcys­teinylglutamy­llysylglycyli­soleucylalany­laspartylsery- 768. lleucylglu­tamyllysylleu­cylarginylthre­onylphenylala­nyllysyllysylly­sylleucy- 769. lserylglu­taminylserylle­ucylprolylaspar­tylhistidylhis­tidylglutamyl­glutamyl- 770. leucylhis­tidylalanylglu­tamylglutaminyl­methionylargi­nylcysteinylly­sylgluta- 771. mylleucyl­glutamylaspara­ginylalanylva­lylglycylseryl­tryptophylthre­onylaspar- 772. tylaspar­tylleucylthre­onylglutaminy­lleucylserylle­ucylleucyllysy­laspartylth- 773. reonylle­ucylserylalanyl­tyrosylisoleu­cylserylalany­laspartylaspar­tylisoleuc- 774. ylseryli­soleucylleucy­lasparaginylglu­tamylarginylva­lylglutamylle­ucylleucyl- 775. glutaminy­larginylgluta­minyltryptophyl­glutamylgluta­mylleucylcyste­inylhisti- 776. dylgluta­minylleucylse­rylleucylargi­nylarginylglu­taminylglutami­nylisoleucyl- 777. glycylglu­tamylarginylle­ucylasparaginyl­glutamyltryptop­hylalanylvalyl­phenyl- 778. alanylse­rylglutamylly­sylasparaginy­llysylglutamy­lleucylcystei­nylglutamyltr- 779. yptophylle­ucylthreonylglu­taminylmethio­nylglutamylse­ryllysylvalyl­serylglut- 780. aminylas­paraginylglycy­laspartylisole­ucylleucyliso­leucylglutamyl­glutamylme- 781. thionyli­soleucylgluta­myllysylleucy­llysyllysylas­partyltyrosyl­glutaminylglu- 782. tamylglu­tamylisoleucy­lalanylisoleu­cylalanylgluta­minylglutamylas­paraginyll- 783. ysylisole­ucylglutaminy­lleucylglutami­nylglutaminyl­methionylglycyl­glutamyla- 784. rginylle­ucylalanyllysy­lalanylserylhis­tidylglutamyl­seryllysylala­nylserylgl- 785. utamyliso­leucylglutamyl­tyrosyllysylle­ucylglycyllysyl­valylasparagi­nylaspar- 786. tylarginyl­tryptophylglu­taminylhistidy­lleucylleucylas­partylleucyli­soleucyl- 787. alanylala­nylarginylvaly­llysyllysylle­ucyllysylgluta­mylthreonylle­ucylvalyla- 788. lanylvalyl­glutaminylglu­taminylleucylas­partyllysylas­paraginylmethi­onylsery- 789. lserylle­ucylarginylthre­onyltryptophy­lleucylalanyl­histidylisole­ucylglutamy- 790. lserylglu­tamylleucylala­nyllysylproly­lisoleucylvalyl­tyrosylaspartyl­serylcy- 791. steinylas­paraginylseryl­glutamylgluta­mylisoleucylglu­taminylarginy­llysylleu- 792. cylaspara­ginylglutamyl­glutaminylglu­taminylglutamy­lleucylglutami­nylarginyl- 793. aspartyli­soleucylgluta­myllysylhisti­dylserylthreo­nylglycylvaly­lalanylseryl- 794. valylleu­cylasparaginy­lleucylcystei­nylglutamylva­lylleucylleucyl­histidylasp- 795. artylcys­teinylasparty­lalanylcystei­nylalanylthre­onylaspartyla­lanylglutamyl- 796. cysteiny­laspartylsery­lisoleucylglu­taminylglutami­nylalanylthre­onylarginyla- 797. sparaginy­lleucylasparty­larginylarginyl­tryptophylargi­nylasparaginy­lisoleuc- 798. ylcystei­nylalanylmethi­onylserylmethi­onylglutamylar­ginylarginylle­ucyllysyl- 799. isoleucyl­glutamylgluta­mylthreonyltryp­tophylarginylle­ucyltryptophyl­glutami- 800. nyllysyl­phenylalanylle­ucylaspartylas­partyltyrosyl­serylarginylphe­nylalanyl- 801. glutamylas­partyltryptop­hylleucyllysyl­serylserylglu­tamylarginylthre­onylala- 802. nylalanyl­phenylalanylpro­lylserylseryl­serylglycylva­lylisoleucylty­rosylthre- 803. onylvaly­lalanyllysylglu­tamylglutamylle­ucyllysyllysyl­phenylalanylglu­tamyla- 804. lanylphe­nylalanylgluta­minylarginylglu­taminylvalylhis­tidylglutamyl­cysteiny- 805. lleucylthre­onylglutaminy­lleucylglutamy­lleucylisoleu­cylasparaginy­llysylglu- 806. taminylty­rosylarginylar­ginylleucylala­nylarginylglu­tamylasparagi­nylarginyl- 807. threonylas­partylserylala­nylcysteinylse­rylleucyllysyl­glutaminylmet­hionylva- 808. lylhisti­dylglutamylgly­cylasparaginyl­glutaminylargi­nyltryptophylas­partylas- 809. paraginy­lleucylglutami­nyllysylarginyl­valylthreonyl­serylisoleucy­lleucylarg- 810. inylargi­nylleucyllysyl­histidylpheny­lalanylisoleu­cylglycylgluta­minylarginy- 811. lglutamyl­glutamylpheny­lalanylglutamyl­threonylalany­larginylaspar­tylserylis- 812. oleucylle­ucylvalyltryp­tophylleucylthre­onylglutamylmet­hionylasparty­lleucyl- 813. glutaminy­lleucylthreony­lasparaginyli­soleucylgluta­mylhistidylphe­nylalanyls- 814. erylgluta­mylcysteinylas­partylvalylglu­taminylalanylly­sylisoleucylly­sylglut- 815. aminylle­ucyllysylalanyl­phenylalanylglu­taminylglutami­nylglutamyliso­leucyls- 816. erylleucy­lasparaginylhis­tidylasparagi­nyllysylisole­ucylglutamylglu­taminyli- 817. soleucyli­soleucylalanyl­glutaminylgly­cylglutamylglu­taminylleucyli­soleucylg- 818. lutamylly­sylserylgluta­mylprolylleucy­laspartylalany­lalanylisoleu­cylisoleuc- 819. ylglutamyl­glutamylgluta­mylleucylaspar­tylglutamylle­ucylarginylar­ginyltyros- 820. ylcystei­nylglutaminyl­glutamylvalyl­phenylalanylgly­cylarginylvalyl­glutamyla- 821. rginylty­rosylhistidylly­syllys
Doplňuj

Další odpovědi
anonym

Neumím říct „žrď“ – vždy poviem „žrrrď“…
Ale nejvíc pobavím kamarády ze Slovenska, keď poviem „guľôčka“…
;-D

Luciet

otorinolaryngo­logie, otolaryngologie

marci1

Název obce na ostrově Anglesey ve Walesu ve VB : http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Llan­fairpwllgwyngy­llgogerychwyr­ndrobwllllanty­siliogogogoch
Doplňuji:
Název obce : Llanfairpwllgwyn­gyllgogerychwyr­ndrobwllllanty­siliogogogoch

Heleave1

Hele jsem chemik můžu říct, že zaprvé to hrozně dlouhé slovo není jedno slovo a už první čtyři slabiky značí, že není reálná možnost jak tam tolik věcí narvat. A za druhé super slovíčka jsou nejkulaťoulin­katější nebo nevyrukavičkovali se,i když kámoška dodnes (její 27) nedokáže říct revolver :D

Rocker

Nejneidentifi­kovatelnějšího
Doplňuji:
Qestman-nepřečetl jsem ani celý první řádek.Kdybych měl napsat to co ty,bylo by to moje celoživotní dílo:-)

Questman

Je to chemický název Titinu.
A myslím, že ani nebudeš lhát, protože dřív než řekne... se ten děj určitě odehraje :D

arygnoc

nechce sa mi to rátať, ale nezdá sa mi, že by to bolo všetkých 189.819 písmen ( 34.350 aminoky­selín).

to je iba fragment, nie?

briketka10

já to jednou celou tu dobu poslouchala
ta monotónost v hlase hrůza a jemu
se za chvíli taky unaví hlas..
http://upload­.tn.nova.cz/zpra­vy/zajimavosti/zna­te-nejdelsi-slovo-sveta-vyslovit-ho-trva-3-a-pul-hodiny.html

Hamon

Jenže nemám tolik času, abych se to naučil, je mi už přes třicet a počítám, že se víc jak dvoustovky nedožiju :D

Questman

:D tak to bohužel nevím co by bylo ideální ale myslím, že nějaký dávno zapomenutý staročeský výraz by byl zajímavý, já osobně bych se pak pídil co to asi je :D

Jinak s norštinou (Atlanterhavsve­gen), švédštinou ( Västernorrland) a celkově s těmi severskými jazyky nemůžeš hmátnout vedle :)

Hamon

Mimochodem, když jsem hledal něco zajímavého na Netu, našel jse http://www.do­offy.com/cs/za­jimavosti-a-krasne-slovni-tvary-jazyka-ceskeho.html
Doporučuji :)

MK44

Před desetiletími jsem používal:„dřív než řekneš Tiruvanantapuram“. A teď se mi to vybavilo. A představte si, že správně – ověřil jsem si to na Netu. Takže se to zapamatovat dá. Jó, a kdyby náhodou … je to město na jihu Indie.

anonym

Já mám doteď potíž se slovem „Taralingapatam“.
http://www.you­tube.com/watch?v=bNUN­XzMVddA