RyuzakiKate

Jaké znáte kontroverzní spisovatele?

A mohli byste mi nějaké doporučit?
Baví mě Murakami (jak Haruki, tak Rjú), Houellebecq, Camus. Mám ráda jejich náhledy na svět, nevadí mi otevřené líčení sexuálních scén, psychologie postav, jejich myšlenkové pochody…
Co si o takovémto žánru myslíte? Je to váš šálek kávy/čaje/piva/wha­tever?

Nejlepší odpověď
led

Obráťte sa kľudne aj do českej literatúry, nájdete tu aj takýchto spisovateľov.
Priznám sa, mám jednoduchší kľúč na triedenie umenia, bez rôznych -izmov:
zaujalo mato / nezaujalo ma to a až potom sa rozhodnem pokračovať v „názorologií“…
Myšlienkové pochody a konania hrdinov kníh, ich osudy preciťujem a hodnotím radšej vlastným pohľadom, ktorý môže byť aj iný než pohľad spisovateľa, či oficiálny pohľad spoločnosti.

Další odpovědi
huxa

Markýz deSade.

vlajan1981

To je docela zajímavá otázka. Takto z hlavy mě asi momentálně ale nikdo konkrétní nenapadá. Spousta spisovatelů byla ale podle mého kontroverzní částečně i díky tomu, jaký vedli život, případně jaké měli názory. Ne nutně kvůli svému dílu. Každopádně být vámi bych se možná zkusila podívat do nějaké databáze spisovatelů Věřím tomu, že tam určitě nějaké najdete.