Lucy13

Jaké znáte knížky od Radka Johna?

Nejlepší odpověď
chudst

Osobne zadne, ale mohu vam vyjmenovat, co napsal:

  • Džínový svět, 1980 román o mladých lidech
  • Začátek letopočtu, 1984 – spoluautorem knihy je Ivan Pelant
  • Memento, 1986 – kniha ze současnosti, napsaná podle skutečné události; příběh středoškoláka Michala Otavy, do jehož života vstoupí drogy a on se tím dostává na okraj společnosti a dokonce do vězení; několikrát se předávkuje, což jej fyzicky poznamená tak, že není schopen sám ani přijímat potravu
  • Bony a klid, 1987 – z prostředí veksláků, zfilmováno
  • Jak jsem viděl Ameriku, 1990 – kniha reportáží
  • Drogy!, 1995 – spoluautor MUDr. Jiří Presl
  • Jen si tak trochu písknout – scénář
  • Jako zajíci – scénář
  • Sněženky a machři – scénář
  • Proč? – scénář, účast na filmovém festivalu v Cannes v kategorii Un certain regard (Jiný pohled)[39][40]
  • Ta naše písnička česká II – scénář
  • Tankový prapor – scénář
  • Prachy dělaj člověka – scénář
  • Sněženky a machři po pětadvaceti letech – scénář

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ra­dek_John#D.C3­.ADlo

Další odpovědi
tom004

Třeba první kniha „Proč“,která byla i zfilmována.A po­zor,Proč, byl název filmu.A kniha asi,Memento.No,snad jsem to moc nenpopletl.:)

žolik

Žádnou knihu jsem nečetla,co jsem četla tak dělal publikaci době která právě skončila,bíl novinář.

Zdroj: žolík

kapka

V -nácti jsem četla Memento, je to o drogách, takže jsou tam dost děsivý scény, ale doporučuji každému mladému člověku si tuhle knížku přečíst. Jako varování.